23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 06 Mart 2017 16:49

ADD Pazaryerinde ve Altınkum’da “HAYIR” Dedi.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ADD Pazaryerinde ve Altınkum’da “HAYIR” Dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri Cumartesi Günü Pazar Yerinde Pazar günü’de Altınkum’da Hayrı bildirileri dağıttı.

Pazaryerinde öğlen saatlerinde başlayan bildiri dağıtımında Pazar esnafı ve alışverişe gelenlere neden hayır denilmesi gerektiği anlatıldı ve yazılı dokümanlar dağıtıldı.

Pazar Günü Altınkum Yalı Caddesi üzerindeki Barış kafe önünde toplanan ADD üyeleri, buradan başlayarak  sahilde güneşlenenlere ve yürüyüşe gelenlere  bildirilerini dağıttı. Burada ADD Didim Şube Başkanı Türker Bacaksız bir basın açıklaması yaptı.

Bacaksız burada yaptığı açıklamada referandumdaki amacın tüm yetkileri bir tek kişinin eline bırakma anlamına geldiğini söyledi ve Atatürk’ün emanet ettiği cumhuriyete ve parlamenter sisteme sahip çıkacaklarını belirttiği konuşmasında  "Milli İrade yok ediliyor, Cumhuriyet iradeye millete vermişti şimdi saraya verilmek isteniyor, Milletin kaderi tek bir insanın iki dudağı arasına veriliyor, böyle bir yetki Atatürk’e bile verilmemiştir" diyen Bacaksız "Milletvekilliğini yok sayıldığı  bu sistemde siyasi partiler, kimseye bir şey vaat edemez durma gelecektir dedi ve Başkanlık rejimiyle tüm yetkileri elinde toplayan başkanın isterse Anayasa değişikliğinde gizlenen  yetkilerle ülkemizi eyaletlere bölebilecektir" dedi.

 

Basın açıklamasının ardından toplanan ADD üyeleri  eğlenerek ve marşlar söyleyerek dağıldılar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü