19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 06 Mart 2017 16:55

BAŞKAN ATABAY, 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

BAŞKAN  ATABAY, 8  MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Didim Belediye Başkanı Deniz  Atabay  8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı. Kül Kız gösterisine ve Zübeyde Hanım Heykeli açılışına davet etti

Atabay  “Yaşamın her alanında bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri fedakarlık ve hoşgörüyle bütün güzelliklere layık olan kadınlarımız her zaman baş tacımız olmuştur. Kadına yönelik şiddete ve baskıya son vermek, kadının toplumsal yaşama etkin bir şekilde katılmasının yolunu açmak hepimizin görevidir. Bizler kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunarsak, toplum olarak da o oranda güçleniriz ” dediği kadınları “kadının yeryüzünde ki varlığının değeri, etkisi, enerjisi hayatın her alanına sızar ve sızdığı her çatlaktan yeni yaşamlar doğar. “ diyerek de tanımladı.

 

Atabay ; “Her türlü ayrımcılığın ve kadına şiddetin sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı mutlu bir toplum dileğiyle, başta İlçemiz kadınları olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi ve 7 Mart günü Didim Ticaret Odası Kültür Merkezindeki “Kül Kızı” adlı gösteriye v 8 Mart günü saat 13.30’da yapılacak olan Akbük’teki  Zübeyde Hanım Parkındaki Zübeyde Hanım heykelinin açılışına tüm Didimlileri davet etti ve” göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar kadınlarımızla ilgili bir çok çalışmaya imza attık. İlçemizdeki kadın istihdamının artması amacıyla Kadın Uygulamalı Eğitim Merkezi açarak, üreten kadınlarımızın ürünlerini sergilemeleri ve satış yapmaları olanaklar sunuyoruz. İlerleyen zamanlarda çalışmalarımız katlanarak da devam edecektir” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü