21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 07 Mart 2017 16:07

Didimli Kadınları 8 Mart saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanına davet etti.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Emek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Zerrin Bayar Didimli Kadınları 8 Mart saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanına davet etti.

EMEP Didim ilçe yöneticisi Zerrin Bayar bugün (8 Mart 201) Didim Cumhuriyet Meydanında yapılacak  yapılacak olan Didim Kadın Platformu  etkinliğine  tüm Didimli kadınları davet etti.

Bayar; kadın platformunun düzenlediği etkinlikle ilgili olarak verdiği bilgide: “8 Mart tüm dünyada yüz yılı aşkın süredir emekçi kadın kitleleri başta olmak üzere tüm kadınların eşitlik, özgürlük, insanca yaşam için alanlara çıktığı, taleplerini haykırdığı mücadele günüdür. Dini, dili, rengi, ırkı fark etmeksizin emekçi kadınlar 8 Martlarda yaşadıkları sorunlara karşı tepkilerini dile getirmişler ve mücadelelerini daha da büyütmüşlerdir.

Bu yıl 8 Mart’ı OHAL koşullarında karşılıyoruz. Darbecilere karşı diyerek başlattıkları OHAL, bütün ülke için büyük bir hukuksuzluk düzeni yaratmışken, KHK’larla yönetilen ülkede işten çıkarmalar, gözaltılar, tutuklamalar, basına yönelik sansür, tehdit ve şantaj olağan hale getirilmek isteniyor.” Dedi.

Konuşmasını, İktidarın şiddet ve tehdit dili, kadınlara yönelik şiddetin ve hak ihlallerinin giderek yayılmasına ve olağanlaşmasına neden oluyor. Diye sürdüren Bayar  konuşmasının son bölümünde “Kadınlar ya kendi canlarıyla ya da sevdiklerinin canıyla sınanıyorlar ve kurulmak istenen tek adam rejiminden en çok kendilerinin zarar göreceğini yaşayarak görüyorlar.

2017 8 Mart’ı kadınların eşitlik, özgürlük ve demokrasi taleplerinin daha da yükseldiği, kadınların kendileri ve ülkenin geleceği için “hayır” sözlerini yüksek sesle dile getirdikleri bir 8 Mart oldu. 8 Mart mitinglerini yasaklama girişimleri kadınların ısrarlı mücadeleleri ile püskürtüldü, binlerce kadın etkinliklerde, yürüyüşlerde yan yana geldi.

Bu 8 Mart da evde, işyerinde, okulda, tarlada, fakültede hayatı her gün yeniden üreten bütün kadınların birlikte mücadelesi ve dayanışma gücüyle ülke üzerine çöken OHAL karanlığını dağıtan, umudun büyüdüğü bir 8 Mart olacak.” Dedi

“Tüm kadınları, 8 Mart günü Saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanında Didim Kadın Platformu’nun düzenlediği etkinliğe katılmaya çağırıyoruz!” diyen Zerrin Bayar ; “Yaşasın 8 Mart!, Yaşasın Kadın Dayanışması!” diyerek açıklamasını bitirdi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü