22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 07 Mart 2017 16:11

SAHTE KURYE ve KARGOCULARA DİKKAT

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SAHTE KURYE ve KARGOCULARA DİKKAT

Son günlerde geliştirilen dolandırıcılık yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. kendilerini kargo teslimatçısı ya da kurye gibi gösteren şahıslar tarafından dolandırılan vatandaşların sayısı hızla artıyor.

Didim’de de  geçtiğimiz günlerde İlçemizde de benzeri bir olay gerçekleşmeden engellendi.

İlçemiz esnaflarından birinin işyerine gelen sahte kargocuların teslimat fişini işyeri sahibinin imzalaması konusundaki ısrarından şüphelenen işyeri sahibinin yaptığı ihbar üzerine sahte kurye polis tarafından yakalandı.

Peki bu dolandırıcılık nasıl yapılıyor; Suç organizasyonları ekonomik durumu iyi ya da taşınmazları olduğunu  tespit ettikleri kişilerin adreslerine kargo personeli giyimli kişiler ya da kurye olduğunu söyleyen kişiler gibi giderek paket yada zarf getiriyorlar ve sıradan bir prosedür olan teslimat fişinin tarafınızdan imzalanmasını talep ediliyor.  Dolandırılma tam da bu sırada gerçekleşiyor amaç aceleye getirip delik bırakılan nüsha gibi gösterilen fişin altında bulunan boş senedin imzalatılması farkında olmadan imzalanan senet ile birlikte süreç başlıyor, sonrasında avukat aracılığı ile yada bu organizasyonlarla çalışan tefeciler tarafından senet üzerindeki rakam tahsil ediliyor.

 

Daha öncede İlçemizde mağdur edilen vatandaşlarımızınki gibi mağduriyetlerin yaşanmaması  için evinize yada işyerinize gelerek kendisini kargo ya da kurye olarak tanıtan insanların dolandırıcı olması ihtimaline karşı imzaladığınız belgeleri ve özellikle alt nüshalarını dikkatlice kontrol ederek olumsuz bir durum sezdiğinizde hemen güvenlik güçlerine haber verin..

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü