23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 07 Mart 2017 16:14

‘Şehit Polis Fethi Sekin’ Adı Parkta Yaşayacak

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

‘Şehit Polis Fethi Sekin’ Adı Parkta Yaşayacak

Didim Belediyesi Mart ayı ikinci oturumu Şehit Polis Fethi Sekin ve terörö olaylarında ölenler anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı.

İlki 1 Mart 2017 günü yapılan oturumun komisyonlara sevkedilen gündem maddeleri için kararlaştırılan  6Mart günü  saat 14’de meclis salonunda yapıldı. Belediye Meclisi üyeleri Ercan Atasoy, Ali Çağlar, Sevinç Karataş, Celalettin Erol, Murat Parmaksız, Özgür Makasçıoğlu, Onur Çağlar ve Aydan Aşık Turgut ile Mustafa Kıray!ın mazeretli olarak katılmadıkları toplantıya Başkan vekili İbrahim Eray başkanlık etti.

Belediye meclisi imar komisyonuna sevk edilen Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ‘Şehit Polis Fethi Sekin’ isminin parka verilmesi konulu gündem hakkındaki kararı İmar Komisyonu üyesi Ahmet Yılmaz yaptı ve Efeler Mahallesi 1483 Sokak’ta bulunan 3 bin 543 metrekare alana sahip parka 'Şehit polis Fethi Sekin' isminin verilmesinin İmar Komisyonu’nca oy birliğiyle kabul edildiğini söyledi. Yılmaz, “Bu parkta spor sahası, küçük bir halı saha, basketbol sahası, spor aletleri ve çocuk oyun alanı var. Çalışması tamamlandı, buraya 'Şehit polis Fethi Sekin' ismi verilecek” dedi. Yapoılan oylamada oybiriliği içinde bu karar kabul edildi.  Yine imar komisyonuna sevk edilen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Garanti Bankasının taşınacağı 323 ada 15 parsel önü servis yolu yapılması için  plan değişikliği teklifi’ konulu yazısı  komisyondan geldiği gibi kabul edildi. Gündemin plan ve bütçe komisyonuna sevk edilen Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ‘Ücret Tarifesi’ konulu yazısı, ile yine  plan ve bütçe komisyonuna sevk edilen Zabıta Müdürlüğü’nün ‘Mes’ul Müdürlük Belgesi Ücret Tarifesi’ konulu yazısı ‘da komisyonlardan geldiği haliyle kabul edildi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü