19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 09 Mart 2017 13:07

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR!..”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR!..”

Geçtiğimi gün işimizi istiyoruz diyerek eylem yapan ve kendilerinin hiç bir adli soruşturma geçirmemelerine rağmen işten atıldıklarını ve hiçbir  gerekçe gösterilemediği için işini geri alana kadar her gün eylemlerine devam edeceğini söyleyen öğretmen Barış Bozkır,  ve Ses Didim Temsilcisi Bülent Akın işimizi istiyoruz eyleminde gözaltına alınmışlardı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Eğitim sen Didim Temsilciliği Yürütme Kurulu Adına Turgay Elçi; “ifade özgürlüğü en temel insan hakkıdır!” dedi ve açıklamasında “ İfade özgürlüğü en temel insan hakkıdır. İfade özgürlüğü anayasamız ve uluslararası yasalarla güvence altına alınmıştır. İfade özgürlüğünü engellemeye yönelik her davranış suçtur.

Almanya’nın bakanlarımızın ifade özgürlüğünü engellemesi nasıl anti demokratik ve suç  ise Didim’de iki KESK üyesi kamu emekçisinin ifade özgürlüğünün engellenmesi  anti demokratik ve suçtur.

Haksız, hukuksuz ve mesnetsiz bir şekilde görevinden ihraç edilmiş kamu emekçilerinin  “İşimi Geri İstiyorum” şiarıyla yaptıkları demokratik, barışçıl, insani ve vicdani eylemlerine yönelik yapılan orantısız polis müdahalesini kınadıklarını” söyledi. .

 

 

 

Son değişiklik Perşembe, 09 Mart 2017 14:18
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü