17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 10 Mart 2017 12:54

ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK İÇİN TOPLANTI YAPILACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK İÇİN TOPLANTI YAPILACAK

Didim Ticaret Oadsı geçtiğimiz Ay Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın TOBB toplantısında işvernlerden sitediği her işletme en az 1 yeni i,şçi çalıştırsın fikrinden ortaya çıkan Milli Seferberlikle ilgili “Çalışma Hayatımızda Milli Seferberlik Kapsamında İŞKUR hizmetleri ve Ek İstihdam Teşvik Paketi hakkında Bilgilendirme” toplantı düzenleyecek.

23 Mart 2017 günü  Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde saat 20.00’!de yapılacak olan toplantıya   İŞKUR Aydın İl Müdürlüğü, Didim Ticaret Odası, Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve İŞKUR Söke Hizmet Merkezi katılacak.

Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde yapılacak toplantıda Çalışma Hayatında Milli Seferberlik çağrısının detayları ve işverenlere sağlanan tüm imkanlar İŞKUR Uzmanları tarafından anlatılacak.

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ, Bilgilendirme Toplantısının detaylarını paylaşmak amacıyla Didim Kaymakamı İskender Yönden’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Yönden’e ve o sırada makamda bulunan Didim İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu’na bilgiler veren Üstündağ toplantıya davette bulundu.

Ziyareti için Üstündağ’a teşekkür eden Kaymakam Yönden, “İŞKUR’un işverenlere çok önemli destekler sunuyor, bu toplantı ile işverenlerin bizzat İŞKUR Uzmanlarından detaylı bilgiler alması önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ da; “Toplam 900 bin kişiye istihdam sağlanacağı düşünülen programda işverenlere Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Şurasında da söylediği gibi büyük iş düşüyor. İmkânı olan tüm işverenlerin kendilerine çeşitli avantajlar sağlayan bu program kapsamında en az 1 kişi istihdam ederek Ülke Ekonomisine katkı sağlayacaktır ve ilçemizde yaşanan işsizlik sorununa çözüm olacaktır” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü