20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 10 Mart 2017 12:54

BİSİKLET YOLU VAR BİSİKLET YOK!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BİSİKLET YOLU VAR BİSİKLET YOK!

Didim Akyeniköy Mahallesindeki Şehit Soner Turan Ortaokulu bahçesinde yaklaşık 500 metre uzunluğunda bir bisiklet yolu var.

Geçtiğimiz yıl okulda vekil öğretmenlik yapan öğretmen Dilek Yıldız’ın  düşüncesi olan projesi kaymakamlık ve belediye  desteği yapılmış, Öğrencilerin okul bahçesini tatil günlerinde de kullanması ve bisiklet alışkanlığı edinilmesi amaçlanmıştı.

Öğretmen Dilek Yıldız kendisi de  bisiklet kullanıcısı olduğundan çocuklara da bu sevgiyi aşılamak ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak için projesini okul müdürüyle paylaştıktan sonra Kaymakam İskender Yönden’e anlatmış Kaymakam Yönden fikri beğenmiş ve belediye ile  görüşerek Başkan Deniz Atabay’ında  yapılabilirliği konusunda verdiği karar ile okul bahçesine 1 metre eninde 500 metre uzunluğunda okulun bahçe duvarı sınırları içerisinde bir yol yapıldı, farklı renkle boyandı ve üzerine de Avrupa standartlarında bisiklet yolu olduğunu gösteren logoda çizildi.

Çocukların kullanması amaçlanan bu çalışmanın ardından gözden kaçırılan şey  mahallede yalnızca 3-5 çocukta bisiklet olduğu ve bu yolu yalnızca onların kullanılabildiği görüldü.

Şimdi mahallelinin beklediği bu bisiklet yolunun kullanılabilmesi için sponsorlar desteği ile mahalledeki bisikletli çocuk sayısının  artırılması.

 

Bu günlerde düzenledikleri turlarda yolu Akyeniköy’den geçen  bisikletçiler farkındalık yaratmak ve  destek amacıyla okul bahçesine uğrayıp atıyorlar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü