20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 13 Mart 2017 15:15

İLK GOLÜ SÖKE ATTI , SON GÜLEN DİDİM OLDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

İLK GOLÜ SÖKE ATTI , SON GÜLEN DİDİM OLDU

Didim spor şampiyonluğa kararlı adımlarla namağlup yürüyor

Söke İdman Yurdu ile grubunun namağlup takımı Didimspor  hafta sonu  Söke’de  Sentetik Sahada hakemliğini Armağan Çankaya'nın yaptığı maçta gülen taraf oldu.

Söke İdman yurdu maçın 8. Dakikasında sağ kanattan geliştirdiği atakla maçın ilk golünü tabelaya yazdırdı.

İlk golün ardından başlayan mücadele ile Söke’nin golüne cevap çok gecikmeden geldi.  10 dakikalık mücadelenin ardından  11 numaralı Volkan cevabı verdi ve maç tekrar eşit halde getirdi. Mücadeleden vazgeçmeyen her iki takımda zaman zaman sertlikler yaşandı ve 30 dakikada Didimli futbolcu İbrahim sakatlık geçirdi, sahada müdahalesi yapılan İbrahim’e yapılan  faul maçı gerginleştirdi ve Sökeli sporcuların atak yapıp gole ulaşmak için yaptıkları gayretlere rağmen gol yollarını zorlayan Didimsporluların gol arayışları faullerle durduruldu. 45. Dakikanın bir esine kısa bir süre kala ceza sahası içinde İbrahim’e yapılan faule hakem Armağan Çankaya tarafından penaltı kararı verildi.  Topun başına ilk golünde sahibi olan Volkan geldi ve kaçma şansı olmayan golü tabelaya yazdırdı.

İkinci yarıya 1 fark önde başlayan Didimspor her fırsatta gol fırsatı yaratsa da yağmaya başlayan yağmur sahayı ve zemini top oynanamaz hale getirdi. Sert futboldan vazgeçmeyen Söke İdman Yurdu 75 Dakikada 10 kişi kaldı. +5 dakika uzatılan maçta 1-2’lik skor ile gülen taraf Didimspor oldu.

çekişmeli geçen karşılaşmada Didimspor gol arayışlarına geçti.  18. dakikada 11 numaralı volkanın eşitliği sağlayan golünü atıyor . durum 1-1 oluyor. dakika 30 da Didimspor İbrahim bir sakatlık geçirdi . sağlık ekipleri anında müdahale etti.  hakem ilk yarının son saniyelerini oynatırken ceza sahası içerisinde Didimspor ' a yapılan bir faul sonucu hakem Çankaya penaltı noktasını gösteriyor. penaltı vuruşunu 11 numaralı volkan rahatlıkla topu filelerle buluşturdu. Söke İdman yurdu 1-2 Didimspor hakem ilk yarıyı bitiriyor. 2. yarıda hafif yağmur yağıyor. 2. yarıda baskın futbol ile gol arayışı içinde bulunan söke idman yurdu 75. dakika kırmızı kart ile 10 kişiye düşüyor.  hakem Çankaya 5 dk kayıp zamanı işaret etti.  Maç sonucu söke idman yurdu 1 - 2 didim spor

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü