20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 13 Mart 2017 15:16

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YENİ YERİNE TAŞINDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YENİ YERİNE TAŞINDI

 

ADD Didim şubesi yeni binasına taşındı ve üyelerine 2016 yılında yaptıkları etkinlikleri de anlatan bir toplantıyla bir araya geldi.

Dernek Başkanı Türker Bacaksız  190 üyesi olan derneğin yerinin değişmesi kararının eski dernek binasında kontratın bitmesi üzerine daha ekonomik olan burayı uygun gördüklerini söyledi.   Efeler Mah. Akdeniz Cad. Özgün Kent Sitesi No 97’deki yerin eski binaya göre daha geniş kullanım alanına sahip olduğunu da söyleyen Bacaksız Derneğin aidatlar ve bağışlarla ayakta durduğunu  son genel kuruldan sonra aidatlarını ödemeyen bazı üyelerin üyeliklerine son verdiklerini, genel merkez katkı payı dahil bir çok ödemeyi aksatmadan sürdürdüklerini söyledi.

Ülkedeki  siyasi uygulamalardan bazılarına tepki gösterdiklerini bazılarını desteklediklerini  de söyleyen Dernek Başkanı Türker Bacaksız, 2016 yılı içerisinde  hangi eylemlere ve kutlamalara katıldıklarını da tek tek üyelere anlattı.

Dernek olarak halen yürütülen tiyatro çalışmasının sonucunda Nisan ayının ilk haftasında halen provaları süren  “Özgürlük Oyunu” adlı bir tiyatro gösterisi ile Didimlilerle buluşacaklarını ve son çalışmalarda Hayır kampanyası yürüttüklerini de söyleyen Başkan Bacaksız, derneğin hazırladığı Hayır broşürlerinden herkesin alarak ev ev kapı kapı dolaşarak ülkeye ve Atatürk’e olan sorumluluğu yerine getirmesini istedi.

Toplantı sonunda dernek üyeleri En son Hollanda ile yaşanan gerginliğe Avrupa’nın aslında Evet istediği için suni kriz olduğu yönündeki uyarıların iyi değerlendirilmesi önerisi ve “Didim Hayır Diyenler Platformu”nun oluşturulması ile ilgili istekleri ve bilgileri paylaşıldı.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü