19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 13 Mart 2017 15:16

Didimli Kitapseverler Ebru Güneş ile Buluştu

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didimli Kitapseverler Ebru Güneş ile Buluştu

“OKUMAK İSTEDİĞİM KİTABI YAZMIŞIM”

Didim Kitap severler Kulübü hafta sonu Nefson adlı ilk kitabı ile raflarda yerini alan yazar Ebru Güneş ile buluştu.

Efeler Ortaokulu karşısındaki Cafe Mania’da bir araya gelen, sosyal medya üzerinden buluşan ve kitap okumayı hayatın bir parçası sayan ve okuduğu kitabı paylaşmayı seven bir gurup Didimlinin oluşturduğu Didim Kitapseverler Kulübü Şubat toplantısında aldıkları karala yazar Ebru Güneş’i  Didim’e davet etmişlerdi.

Daha önceden duyuruları da yapılan buluşmaya çok sayıda kitap sever katıldı ve yazara kitabını imzalatan kulüp üyeleri yazarla sohbet etme fırsatı da buldular.

Ebru güneş yazma sürecime başlamasını daha öncelerde kısa notlar günlük hayattan köşe yazıları yazdığını bu yazılarının ulusal yazarlarla paylaştıkça da olumlu geri dönüşler almaya başladıktan sonra tam da hamilelik döneminde  yaşadığı stresten kurtulmak için dostlarının ve eşinin teşvikiyle kitap yazma kararı aldığını söyledi.

NEFSON adlı kitabının yazılma sürecinin ve iki yıldan fazla bir zamanını aldığını söyleyen yazar,  kitap yazmak makale yazmak gibi değil elbette, makalede günlük hayattan dokunduğunuz ya da siz dokunan şeyleri yazıyorsunuz, roman yazmak için bir kurgu lazım ve bu kurguyu okurlara da  kabul ettirmek lazım, romanıma bir çok kahraman kattım bir çoğunu çıkardım, kitabımın yaşandığı 3 şehir  var Ankara Balıkesir ve Kuşadası ben bu üç şehirde de yaşadım ve ikamet etti.

Kitabım sona erdiğinde elime geçince bir okur duyarlılığında okudum, ben aslında kendi okumak istediğim kitabı yazmışım, bundan sonra sizlerin geri dönüşleri, eleştirileri ve önerileri benim bundan sonraki yazın hayatımı etkileyecek, sizler beğenirseniz kabul  ederseniz yazarlık hayatımız devam edecek, şimdi kızımda büyüdü, yazmaya devam edeceğim elbette” dedi.

Cafe Mania sahibi Ada Karakaşoğlu toplantının sonunda sürpriz yaparak üzerinde kitabı Nefson’un resmi olan pastayı  yazara kestirerek  okurlara dağıttılar.

 

Yazarla resimlerde çektiren okurlar da artık kulübün katılımcısı olmaya karar verirken Kulüp  Mart ayı etkinlikleri için yeni toplanma tarihini 31 Mart olarak belirledi ve  grup  Mart ayı okuma listesini de  Irvin D. Yalom'un Günü Birlik Hayatlar ve Paulo Coelho'nun Şeytan ve Kadın kitabını ve Ebru Güneş'in Nefson adlı kitabı olarak belirlediler.  Kitapseverler  15-24 Nisan günlerinde İzmir’de yapılacak İzmir Kitap fuarına toplu olarak katılma planladıklarını, ve   “Ben Okudum Şimdi Sıra Sende” kampanyası sürdürdüklerini ve hediye paketi gibi hazırladıkları ve okudukları bir kitabı çeşitli yerlere  bırakarak başkalarına kitap okuma fikrini aşılamak istedikleri belirtildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü