19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 15 Mart 2017 14:04

Kaymakam ve Başkandan ve Çocuklardan 14 Mart Ziyareti

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Kaymakam ve Başkandan ve Çocuklardan 14 Mart Ziyareti

14 Mart 1827'de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen ve ilk olarak  1919 yılının 14 Mart'ında işgal altındaki İstanbul'da gerçekleşen tıbbiye 3. sınıf öğrencisi Hikmet Boran'ın önderliğinde, tıp okulu öğrencileri işgali protesto için toplanması ve onlara devrin ünlü doktorları da destek verdiği gün olarak hatırlanan Tıp bayram, bu yılda kutlandı.

Didim Devlet Hastanesini ziyaret eden Didim Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Deniz Atabay burada başhekim Veysel Kılıç ve Hastane yöneticilerini ziyaret edip çiçek takdim ettiler.

Kaymakam İskender Yönden’in ziyaretine Başhekim Yardımcısı Halil Akıl, Hastane Müdürü Meral Bilir ve Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü Şerife Ege de katıldı. Poliklinik ve servislerde de doktorları ve hastane çalışanlarını da  ziyaret eden kaymakam İskender Yönden  kendi eşinin de doktor olduğunu belirti ve tüm tıp çalışanlarının bayramını kutladı.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da hastane ziyaretinde Başhekimlikte karşılaştığı Didim Çiçek Bahçesi Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileriyle de bir süre sohbet etti ve Başkan Atabay’da daha sonra hastane içerisinde sağlıkçıları kutladı ve çiçek verdi. Hastanede poliklinik koridorlarında karşılaştığı hastalarla da bir süre sohbet eden Atabay; “Bilgi, beceri ve emekleri ile insan sağlığına fedakârca hizmet eden, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarım” dedi.

Hastaneyi öğretmenleri nezaretinde ziyaret eden Çiçek Bahçesi çocukları Başhekim Veysel Kılıç’a ve  Başhekim Yardımcısı Halil Akıl’a çiçek verip tıp bayramını kutladılar.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü