19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 15 Mart 2017 14:07

GAZİ ORTAOKULUNDAN ATABAY’A ZİYARET

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GAZİ ORTAOKULUNDAN ATABAY’A ZİYARET

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı makamında ziyaret eden Gazi Ortaokulu öğrencileri Organ bağışına dikkat çekmek istediklerini belirttiler. Öğretmenleri ile birlikte Başkan Atabay’ı ziyaret eden öğrenciler, bazı konuların senede  1 haftanın içine sıkıştırıldıktan sonra unutulduğunu halbuki organ bağışı konusunu sürekli gündemde kalması gerektiğini ve bu konuda farkındalık yaratmak için bu ziyareti gerçekleştirmek istediklerini söylediler.

 

Başkan Atabay’da organ bağışlamanın ve önemli olduğunu başka insanlara ikinci bir hayat armağan etmek anlamına gelen bu fedakarlığın herkes tarafından yapılmasını istediler. Binlerce insanın organ beklediğini ve toprak olacak bir uzvun başka bir insana verilmesi konusunda toplumdaki bilincin yavaş yavaş yükseldiğini ancak yeterli olmadığını söyledi ve öğrencilerin bu konuya duyarlı olmasına da teşekkür etti.
Organ bağışına dikkat çekmek amacıyla  ziyareti gerçekleştiren Didim Gazi Ortaokulu Müdürü Birol Kurt, Türkçe Öğretmeni Meral Uzun ve öğrenciler bir süre sohbet ettikten sonra üzerinde organ bağışı yapın hayat kurtarın yazan pastayı birlikte kestiler.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü