23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 16 Mart 2017 11:59

DİDİM FETÖ/PDY DAVASI BAŞLIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM FETÖ/PDY DAVASI BAŞLIYOR

"Ana­ya­sal dü­ze­ni or­ta­dan kal­dır­ma­ya te­şeb­büs etmek", "terör ör­gü­tü üyesi olmak", "örgüt adına suç iş­le­mek", "suç ve suç­lu­yu övmek" “to­ta­li­ter ve oto­ri­ter bir ce­ma­at oli­gar­şi­si kur­mak” gibi atılı suç­lar­dan baş­la­ya­cak dava, 22 Mart Çar­şam­ba günü saat 11.00’de baş­la­ya­cak. Da­va­da, iş adamı, esnaf ve ka­pa­tı­lan FETÖ okul­la­rın­da ça­lı­şan 44 sanık yar­gı­la­na­cak, A.Ş. - A.İ.A. - A. K. - A.A. - A.K. - B.S. - B.V. - E.I. - E.T. - E.A. - E.S.E. - F.Y. - G.E. - H.H.T. - H. K. - H. M. - İ.S. - İ. A - İ.B. - K.G. - M.Ç. - M. Y.  - M.S. - M.S. - M.N.T. - M. S. - N.B. - O.P. - Ö.F.E. - Ö.K. - S.Ö. - S.Y. - S.E. - S.Y. - S.Y. - S.Y. - S. G. - Ş.Ü. - Ş.A. - Ş.Ç. T.A. - U.D. sa­nık­lar hak­kın­da 5 ile 10 ara­sın­da ce­za­lar is­te­ni­yor. 22Mart Günü Aydında Gençlik Spor İl Müdürlüğünde  İzmir’de Şehit olan Polis Fethi Sekin’in adının verildiği  salonda Aydın’daki ilk FETÖ Davası Didim’deki 44 kişilik toplu dava ile başlıyor.

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğünden verilen bilgilere göre  , FETÖ ve darbe girişimiyle ilgili 15 Temmuz'dan bu yana Türkiye genelinde Cumhuriyet başsavcılıklarınca yapılan 10 bin 762 soruşturmadan   ardından Ankara, İstanbul, Muğla başta olmak üzere yurt genelinde toplam 101 dava açıldı. Bu davalarda 4 bin 970'i tutuklu 8 bin 663 şüpheli yer bulunuyor.

Didim İmamı olduğu iddia edilen dosyanın 1 numaralı sanığının, Manisa'nın Salihli ilçesinde 23 Şubat'ta yapılan operasyonda yakalanan Muharrem S.’nin de katılacağı dava için hazırlanan salonda sanıkların oturacağı 24 kişilik sandalye ile bir arka sıradaki 20 koltuklu bölüm ayrıldı. Sanıkların sağ ve sol kenarlarında avukatların oturacağı 30 koltuk, izleyiciler için 163 koltuk ayrıldı.

Didim’den sanık avukatları ve tutuksuz yargılananların yakınlarının da çok ilgi göstermesi beklenen davanın Aydındaki ilk FEÖT davası olması bakımından da çok sayıda basın mensubunun da izlemesi bekleniyor.

 

Didim FETÖ/PDY yapılanması davasının ardından, iddianamesi hazırlık aşamasında olan 130 sanıklı emniyet mensuplarına yönelik dava ile devam edilecek

Son değişiklik Perşembe, 16 Mart 2017 13:59
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü