22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 16 Mart 2017 15:20

Didim İlksan Tesisleri Öğretmenevi oluyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim İlksan Tesisleri Öğretmenevi oluyor

Didim Altınkum'da İlkokul  Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı’na ait otel geçtiğimiz yıl bir balkonunun yıkılmasından sonra  yapılan  incelemelerde deniz kumundan imal edildiği anlaşılan bina endişe verici durum karşısında alınan kararla yıkılmış ve  tesislerde kapatılmıştı.

Dün (16 Mart 2017) düzenlenen bir törenle mevcut yerin öğretmen evi olarak yeniden tesisi edilmek üzere temeli atıldı.

Temel atma töreninden evvel konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut  atıl duran  bu tesisin öğretmenlere yeniden kazandırılmasına sevindiğini söyledi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'da tesisi yenilenmesi ve turizme kazandırılması ile 12 ay açık kalacak bir tesisi olacağını öğrenmekten memnun olduğunu söyledi.

Bu tesisin bir çok ihtiyacı karşıladığını bildiğini belirtti ve okulların ve öğretmenlerin bir çok sosyal etkinlikte kullanılabilecek bir hale getirilmesinin Didim için kazanç olacağını vurguladı.

İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz'da Didim İlksan tesislerinin sandığın Türkiye’deki ilk tesislerinden olduğunu dolayısıyla önemli olduğunu belirtti. Geçen yıllarda yıkılan bir balkon ile ortaya çıkan güvensiz bir bina olduğunu için kapatılıp daha sonra da kentsel dönüşüm uygulaması dahilinde yeniden inşa etme kararı aldıklarını Milli Emlak'a ait 52 metrekarelik bir  alanında satın alma işlemi ile birlikte  4.5 katlı 42 odalı bir tesis projesi hazırladıklarını yezme havuzlu olacağını ve denize sıfır bu tesisin 3 yıldızlı bir otel konforunda olacağını, öğretmenlerin küçük birikimleri ile yine öğretmenlerin hizmetine sunulacağını belirtti.

 

Konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi. Temek atma törenine Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Bodrum ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Didim Halk Eğitim Müdürü,  Didim Belediye Beclisi üyeleri  İlksan Genel Müdürü Mustafa Çağlayan, Genel Müdürü Yardımcısı Mintez Şimşek katıldı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü