22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 17 Mart 2017 13:16

Yaşatmak için Savaşanların Destanı ÇANAKKALE 2015

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Yaşatmak için Savaşanların Destanı ÇANAKKALE 2015

 

Çanakkale Savaşının başarısı ve en güzel tarif eden eserlerden olan Çanakkale 1915 filmin Gösterimi yarın (19 Mart 2017) Didim Ticaret Odası Kültür Merkezi salonunda gösterilecek.

Didim Belediyesi tarafından  düzenlenen ve 19 Mart 2017 günü saat 19,00'da Ticaret Odasındaki film gösterimine tüm Didim Halkı Davetli.

Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın Yaşatmak için Savaşanların Destanı olarak tarihe geçen zafer gününün 102 yılında gösterilecek olan filme tüm Didim halkını davet etti.

Yaklaşık 2 saat  süren Çanakkale 1915 filmi  Fida Film ve Örümcek Yapım ortaklığında çekilmişdi. Yönetmenliğini Yeşim Sezgin'in yaptığı, senaryosunu Turgut Özakman'ın yazdığı Çanakkale Savaşı'nı anlatan 2012 yılı yapımı Türk savaş filmidir.

Özel İzin Alarak Çekim yapılan film , Mecidiye Tabyası (Mecidiye Tabyası bonetindeki (tabyaları oluşturan odalar) ziyarete kapalı özel bölümlerde),  Nusrat Mayın Gemisinde, Çimenlik Kalesi’nde, Çimenlik Kalesi Sığınağında, Nara Kalesi’ndeki hastane sığınak ve bonetlerde, Bigalı Köyü’nde  Bigalı Atatürk Evi Müzesi’nde (Bu müze savaş zamanında Atatürk’ün karargah olarak kullandığı mekan), ve Çanakkale Anıtı’nda çekilmiştir.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü