17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 17 Mart 2017 13:17

“ŞEHİDE MEKTUP YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLECEK”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Çanakkale Anılıyor

“ŞEHİDE MEKTUP YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLECEK”

Didimliler, Didim Kaymakamlığı’nın  102.sini kutladığımız Çanakkale Zaferi ile ilgili Cumhuriyet İlk ve Orta Okulunun hazırladığı bir programla Çanakkale’yi ve Şehitleri anıyor.

Bugün saat 9,30’da Didim Cumhuriyet Meydanında gerçekleşecek olan Atatürk Anıtına çelenk sunumu saygı duruşu ve İstiklal Marşını ile başlayacak etkinlikler salon etkinliği ile devam edecek.

Cumhuriyet Meydanındaki Çelenk Sunumunun ardından Didim Nu Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür merkezinde saat 10.00’da başlayacak etkinlik  yine İstiklal Marşı ile başlayacak ve günün anlam ve önemine dair yapılacak konuşmanın ardından Çanakkale zaferinin nasıl kazanıldığına dair tarihi fotoğrafların ve ve çekilmiş belgesellerden oluşan bir slayt gösterisi yapılacak, Çanakkale hakkında yazılmış yüzlerce şiirden seçki yapılarak oluşturulan gösteri ile devam edecek etkinlikte Çanakkale zaferi ve şehitlerimiz anısına bir de drama gösterisi yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde okullarda duyurusu yapılan “18 Mart Şehitler Günü Resim ve şiir  ile Şehide Mektup yarışmasında dereceye girenlere ödüllerin verilmesinin ardından Ticaret Odasındaki tören sona erecek.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü