19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 17 Mart 2017 13:17

DİDİM RUS TURİZMİNE Mİ HAZIRLANIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

DİDİM RUS TURİZMİNE Mİ HAZIRLANIYOR

Geçtiğimiz gün (16 Mart 2017) günü Didim’in Turizm Altyapı Birliği, Didim turizm Derneği, Emlakçılar Derneği, ve TURSB’ın katılımıyla Bodrumda yapılan bir toplantıda Rusça konuşan ülkelerde Didim’in tanıtımı için neler yapılacağı ve Didim’in tanıtımı için neler yapıldığını anlatan bir toplantıya Didim Kaymakamı İskender Yönden de katıldı.

Toplantının ardından Didim’e dönen  heyet, öğleden sonra Didim Turizm İstişare toplantısını Didim Kaymakamlığında Kaymakam İskender Yönden ve STK temsilcileri ile bazı turizmcilerin katılımıyla yaptı.

Didim’de önümüzdeki sezonda neler yapılması gerektiği ve stratejileri ile ilçede yapılacak etkinlikler ile farklı festival ve organizasyonların neler olabileceği de konuşuldu.

Didim Kaymakamlığında Bodrum’da Rus Turizmine yönelik çalışmalar hakkında bilgiler  duyulması üzerine Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Adnan Menderes Üniversitesinin Rusça dil kursu açacağı bilgileri de kamu oyuna duyuruldu Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü halen devam eden kursları içerisinde Turizm sektörüne yönelik ve İstihdamı destekleyici kurslardan ''İlk Yardım'' eğitimi kurslar ve  Hijyen Eğitimleri düzenlenecek.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde Didim kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü