24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 17 Mart 2017 13:18

KADIN RESSAMLARDAN SOKAK SERGİSİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KADIN RESSAMLARDAN SOKAK SERGİSİ

Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Didim Art  Resim gurubu 4 aya yakın zamandır yaptıkları çalışmaları önceki gün Didim Remax Zeytin ofisinin önünde sergiye çıkardılar.

Ressamlar Vildan Develioğlu, Filiz Bozkaya, Gülşen Palamut, Nuray Erdem Didem Öztürk, Mine Saguner ve Şengül Arslan’ın yaklaşık 40 kadar eserinin sokaktan geçenlerinde ilgisini çeken sergisindeki eserlerden bazıları da satın alındı.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ında katıldığı sergide sanatçıların amatör olarak yürüttükleri bu çalışmalarını beğenen Atabay,  eserlerin profesyonellere taş çıkartacak güzellikte olduğunu söyledi ve belediyenin Resim atölyesinde yürütülen bu çalışma ile ve özellikle kadın emeği ile bu güzel eserlerin çıkmış olmasında duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Azerbaycanlı heykeltraş, Görüş Nuredinoğlu’da sergiye katıldı ve  ressamları kutladı . Azerbaycan’da devam eden bir projesi olduğunu bir müddet için Didim’e dinlenmeye geldiğini söyleyen Nureddinoğlu,  grupla daha önce tanıştığını ve kendilerine heykel konusunda da eğitim verebileceğini söyledi.

Sergi ile birlikte gitar eşliğinde solo müzik dinletiside sürerken Remax Zeytin Ofisinin Brokeri Kerem Soysalan’da Remax olarak bu tür sanat etkinliklerine destek olduklarını bu grubun ofis önündeki 2 sergisi olduğunu söyledi ve zaman zaman Violensel ve Çello dinletisi de düzenlediklerini bundan sonra da bu tür sanatsal faaliyetlere destek vereceklerini belirtti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü