19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 17 Mart 2017 13:19

YEŞİLKEN HATTINDA SARI CİVCİVLER NEREDE DURACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

YEŞİLKEN HATTINDA SARI CİVCİVLER NEREDE DURACAK

 

Aydın Büyük Şehir Belediyesi,  Halk Otobüsü taşımacılığı hizmetlerinde Didim’i de bu ağa dahil etmiş ve en uzun hatlardan olan Aydın - Didim hattını farklı güzergahlardan sürdürmüş ve Akbük’ü de içine alacak şekilde seferlerine başlamıştı.

Didim halkının memnun olduğu ve 65 yaş üzeri vatandaşların ücretsiz taşınmasından dolayı da bir çok Didimli tarafında tercih edilen bu hizmet için, yol düzenlemesi ve kaldırım ile orta refüj düzenlemesi tamamlanan Didim merkezden,  Yeşilkent yönüne olan  güzergahında verilen hizmetlerde kargaşa yaşanıyor.

Güzergah boyunca hiçbir durak yerinin olmaması, yolcu indirme bindirme  yapılabilecek hiç bir cep düzenlemesinin olmaması zaman zaman yolcular ile otobüs şoförleri arasında anlaşmazlığa neden oluyor.  Belli durak yeri olmaması, zaman zaman trafiği zora sokacak şekilde indirme yapılabildiği gibi zaman zamanda durak olmadığı gerekçesi ile yolcu alınmadığı şikayetleri var.

Yöre sakinleri,  Büyükşehir de bu kararları verecek olan güzergahları belirleme durak yerlerini tespit etme ve şehir içi trafik düzenleme komisyonuna (UKOME) dilekçe verdiklerini ancak bir sonuç alınamadığını,  Şehir içi Özel Minibüslerinde kış aylarında sefer sayısını azaltmasından dolayı zorluklar yaşandığını dile getirerek, mümkünse sefer sıkılığını artırmak ve belirli mesafelerde durak yerlerinin belirlenmesini istiyorlar.

Aydın Büyükşehir Belediyesi,  Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kuruluş, Görev, Yetki, Çalışma, Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik’in  MADDE 9- (1) 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne verilen trafik hizmetlerini planlama, koordinasyon ve güzergah belirlemesi ile taksi, dolmuş ve servis araçlarının durak ve araç park yerleri ile sayısının tespitine ilişkin yetkiler ile Aydın Büyükşehir Belediye sınırları dahilinde İl Trafik Komisyonunun yetkileri UKOME tarafından kullanılır. Yetkisi verilmiştir.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü