24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 20 Mart 2017 14:19

AYDINLI DİŞ HEKİMLERİ DİDİM’İ GEZDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AYDINLI DİŞ HEKİMLERİ DİDİM’İ GEZDİ

 

Aydın Diş Hekimleri Odası Şubat ayı toplantısında alınan kararla oda üyeleri ve ailelerinin katılımıyla Didim gezisi düzenledi.

30 Kadar Diş Hekimi Oda Başkan yardımcısı Yeşim Odabaşı’nında katılımyla Didim’e geldiler.

Pazar günü saat 9.00’da aydından yola çıkan hekimler, yol güzergahında bulunan Priene Antik Kenti, Doğanbey  köyü ve Milet antik Kenti,  İlyasbey Camii, Milet Müzesi ve ardından Didim Apollon tapınağını kapsayan  geziyi Altınkumda sona erdirdiler.

Didim’de meslektaşlarına mihmandarlık eden Diş hekimi Hakan Uğur, “iş stresinden kurtulmak için odanın düzenlediği bu gezi ile hem meslektaşlar arasında dostluklar kuruluyor, hem de ülkemizdeki güzellikler paylaşılıyor” dedi.

Kendilerini Priene’de karşıladıktan sonra Doğan  Bey Köyünü ve Milet müzesini gezdiklerini yanlarındaki profesyonel rehber sayesinde buraların tarihçelerini ve özelliklerini de a öğrendikleri söyledi. Daha önce Didim’e gelen ve Didim’de kalan meslektaşlarının ören yerlerini gezmekten memnun olduklarını ve birkaç yıl önce Didim’i ziyaret eden bir çok arkadaşının özellikle Altınkum Yalı Caddesi üzerindeki düzenlemeden memnun kaldıklarını ve beğendiklerini söyledi. Yemekte Oda olarak,  1 Nisan  2017 günü “Perkasız  kök kanal Obturasyonu : Biyoseramikler  ve  Restoratif Dişhekimliğinde Biyoseramikler”  8 Nisan  2017  günü  “ Çocuklarda Risk Faktörleri Ve Koruyucu Uygulamalar ve  12 Mayıs  2017 Cuma günü “Kanser mi ? Selim tümör mü ? Prekanseröz lezyonlar “ konulu bilimsel etkinliklere tüm Diş Hekimleri davet eden Hakan Uğur, ardından  19- 21 Mayıs tarihleri arasında yurtdışı turu düzenlediklerini ve 3 gün sürecek Atina turu ile yine meslektaşların bir araya geleceklerini  belirtti. .

Gurup Altınkum Yalı Caddesi üzerinde 11/A’da hizmet veren Balıkçı Ustam’da yemek yedikten sonra Didim’den ayrıldılar.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü