19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 20 Mart 2017 14:21

Bakan Zeybekçi’ye Didim Hastane dosyası Verildi

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

Bakan Zeybekçi’ye Didim Hastane dosyası Verildi

Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Vela ve Mekin Subaşı, Meclis Üyeleri Aydın Çağlayan, Mustafa Cem Tuntaş ve Savaş Cengiz,  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin, Aydın’da Oda Borsa Yönetimleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve işadamları buluşmasına katıldı.  Toplantı da. Zeybekçi, ekonomi gündemine ve referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu.

1 Kasım 2015 seçimlerinde Ak Parti Aydın milletvekili adayı da  olan Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım gün boyu Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye refakat etti. Toplantı sonrasında Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ Didim’e yeni bir hastane yapılması hakkındaki talebi içiren raporu bizzat Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye sundu.

Aydın Valiliğinin düzenlediği Toplantıda Aydın adına talepleri Aydın Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Sanayi Odası ve Ziraat Odası Başkanları dile getirdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ekonomik istatistiklerle başladığı konuşmasında 2017 yılından itibaren birçok alanda atılım gerçekleşeceğini belirterek bunu destekleyen sonuçlar almaya başladıklarını söyledi. Oda Başkanlarının taleplerine de değinen Zeybekçi Aydın’a gerçekleştirilecek yatırımların müjdesini verdi.

Bakanlık olarak birçok alanda destekler sunduklarını ve 160 ülkede Ticari Ataşeliklerle ihracatçının işini kolaylaştırdıklarını söyleyen Zeybekçi,  Avrupa ülkeleri kendi ihracatçısına ne destekler sunuyorsa Türk ihracatçısına da aynı destekleri sağladıklarını söyledi. Aydınlı işadamlarını bu desteklerden yararlanmaya davet etti.

Zeybekçi konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir gün önce Aydında söylediği “mesele parti meselesi değildir, memleket meselesidir” sözünü  tekrar etti ve Ülkenin bir daha belirsizlik dönemleri yaşamaması için 16 Nisan’daki halk oylamasına işaret eden Zeybekçi, İş adamlarının bu belirsizlikten en çok yara alan taraf olduğunu belirterek bunun bir parti meselesi olmadığını vurguladı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü