20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 20 Mart 2017 14:23

BAŞKAN MUHTRALARLA BULUŞTU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BAŞKAN MUHTRALARLA BULUŞTU

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Didim’in mahalle muhtarlarıyla buluştu.

Didim belediyesine bağlanan ve  mahallesi haline gelen Batıköy, Balat, Deniz Köy ve  Akbük’teki mahalleler ile toplam 16’ya çıkan Didim’deki muhtarlarla Günbatımı Kokina Restoranda kahvaltılı bir toplantıda bir araya gelen Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a CHP ilçe Başkanı Gökmen Karataş’ta eşlik etti.

Kahvaltı sonrasında doğum günü olduğu öğrenilen Muhtar Bahri Aşık’a pasta ile sürpriz yapıldı ve doğum günü de kutlandı.

İki bölüm halinde yapılan toplantının ilk bölümünde Başkan Atabay gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Belediyede muhtarların mahalle halkının isteklerini ulaştırabileceği ikinci bir yetkilinin olup olmadığı sorusuna başkan Atabay gerek yok, muhtarlarımız bana istedikleri saatte ve istedikleri zaman ulaşabiliyorlar, hepsinde özel telefon numaram var ve mahallelerde ya da bölgelerinde herhangi belediye hizmeti planlarken muhtarlarımızla buluşuyoruz ve park bahçe ya da yol kaldırım çalışması gereklerini yerine getiriyoruz. Kendilerinin önerilerini ve bizim planladıklarımız ortaklaştırabiliyoruz, sanırım bir sıkıntı yok  dedi ve Büyükşehir sorumluluğundaki bazı hizmetleri  iyi diyalog kurduğumuz için yaptığımız protokolle biz yerine getirebiliyoruz.  Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Hanım’da isteklerimizi dikkate alıyor ve programa dahil ediyor. Önümüzdeki süreçte Büyükşehir kendisine ait bir sıcak asfalt şantiyesi kuracak o zaman mahallelerimize daha güzel hizmetler götürebileceğiz. “ dedi.

Mahalle muhtarları ve mahalle halkıyla yapılacak toplantıların basın toplantısı haline gelmesi durumunda Didim’de yaşayanların belediyeden isteklerini habere de dönüştürebileceklerini söyleyen gazetecinin önerisini de başkan Atabay kabul etti ve  mahallelerde muhtarlar ve halkla buluşmalarından  basın mensuplarının da haberdar edilmesi talimatı verdi.

 

Daha sonra muhtarlarla belediye ilişkilerini ve sorunlarını konuşmak  üzere  toplantının ikinci bölümüne geçildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü