19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 21 Mart 2017 16:22

“16 NİSAN SEÇİMLERİN ANASI!..”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“16 NİSAN SEÇİMLERİN ANASI!..”

Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş Dün geldiği Didim’de esnaf ziyaretlerinin ardından STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Kent Meydanına bakan bir işyerinde  bir araya gelen Mustafa Savaş’a Didim Ak Parti İlçe Başkanı Cenk Ünlü ile Yöneticileri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyeleri de eşlik etti.

Cenk Ünlü Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri 57 hükümet değiştiğini bu süreyi değerlendirildiğinde her hükümete 1 yıl 1 ay görev süresi düşüyor bu sürelerde ülkeye  hizmet edecek projelere karar vermek mümkünde değil, Şimdi ise sistem değişecek  ve hizmet etmeye engel durumlar ortadan kalkacak  ve güçlü bir Türkiye’nin önü açılacak dedi ve sözü Ak Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Savaş’a bıraktı.

Savaş 16 Nisan kısa bir süre kaldığını hatırlatarak başladığı konuşmasını “ önümüzdeki süreç Tarihi bir süreç, kaderimizi oylayacağız, bu seçimler gezimiz sırasında bir vatandaşımızın söylediği gibi 16 Nisan’da milletvekili seçmeyeceğiz belediye başkanı seçmeyeceğiz, ülkemizin kaderini oylayacağız.  Çok tarihi bir karar vereceğiz, bu sorumlulukla evet ya da hayır’ın sonuçlarını bilmemiz lazım, evet dersek ne getiriyor, hayır dersek ne götürüyor bilmemiz gerek bilmiyorsak okumamız gerekiyor, yalanla dolan la kafalar karıştırılıyor,. 16 Nisan’da sandığa gittiniz de tarihi bir karar vereceksiniz , sizlerin kararları sizlerin temsil ettiği kurumların ve birlikte hareket ettiğiniz sizin hareketine göre tavır belirleyecek üyeleriniz var, biz fikrimizi sizlere söyleyeceğiz sizin aracılığınızla da üyelerinize iletilmiş olacak, bizim fikrimiz belli 339 milletvekili bu sistemin değişmesi gerektiği kararını verdik ve bu kardeşinizde orada görevini yaptı ve bunu size sorma kararı aldık.

16 Nisan’da evet verende hayır diyende bu memleketin evladı, 17 Nisan sabahı biz yine aynı mahallede, aynı sokakta aynı apartmanda, yaşamaya devam edeceğiz, ancak evet’i de hayır’ı da ne anlama geldiğini anlatmamız gerekli.

Ak Parti olarak 5 genel  seçim 3 Yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı, halk oylaması, yaptık. Millete hiç yalan söylemedik, hep milletin yararına hizmetler yaptık. Biz millete inanıyoruz,  milletinde bize inandığını biliyoruz, içimiz rahat, 16 Nisan’da sizin önünüze konan sandığın neler getireceğini bu değişiklikleri tek tek anlatmak vazifemiz, onu için çalışıyoruz, 15 yıldır iktidar olmamıza rağmen güçlü bir iktidar olmamıza rağmen  Ak Partiye karşı  oynanan oyunları hatırlayın, Ne gerek vardı, zaten meclis siste, Cumhurbaşkanı sizde istediğiniz yasayı yapıp istediğiniz düzenlemeyi yapıyo diyenler var. Ancak vesayet zihniyetliler, yargı, medya ve küresel güçler partimiz üzerine oyun oynadılar, . 363 tane milletvekilimiz olmasına rağmen Cumhurbaşkanı seçtirmediler. Ne yaptık meclisten seçilmiyorsa halka soralım dedik ve halk oylamasında %69 oranında cumhurbaşkanını ben seçerim dedi bizde ne yaptık 2014 uzun adamı aday gösterdik ve halkta seçti” Dedi.

Savaş konuşması 16 Nisan’da değiştirilmesi istenilen 187 maddelik anayasa değişikliğindeki maddeleri tek tek neden gerektiği konusunda örnekler vererek anlattı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü