17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 21 Mart 2017 16:58

Geri Dönüşüm Sepetleri Her Yerde

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Geri Dönüşüm Sepetleri Her Yerde

ÇEVKO ve Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Didim Caddelerine koydukları plastik şişe benzeri kafeslerle atık toplamaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Çevre günü kent meydanında ilk örneği konulan ve daha sonra merkez cami  karşısına götürülen sepetlerin geri dönüşümde teşvik edici olduğunun tespit edilmesinden sonra son hafta içinde 20 tane sepet Didim2in muhtelif yerlerine konuldu.

Didim Belediyesinden verilen bilgiye göre “Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve ÇEVKO Vakfının işbirliği içerisinde gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar kapsamın da ilçemizdeki atıkların ayrı toplanması konusunda çalışmalarımız devam ederken, pet şişelerin de cam atıklar gibi ayrı toplanması için harekete geçildi.

 

Bu sayede kent genelinde vatandaşlarımızın yoğun olduğu güzergahlara, Cumhuriyet Kent Meydanı, Altınkum ve Yalı Caddesine yeni yerleştirilen 20 adet pet şişe görünümlü toplama kafesleri ile geri dönüşüm sağlanacak. Vatandaşlarımızı, sadece plastik pet şişelerin toplanması amacıyla tasarlanan kafeslerimizin içine çöp atılmaması konusunda hassas olmaya davet ediyoruz” denildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü