18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 22 Mart 2017 18:39

ANKARA’DA YAŞAYAN AYDINLI ÖĞRENCİLER BULUŞUYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ANKARA’DA YAŞAYAN AYDINLI ÖĞRENCİLER BULUŞUYOR

Geçtiğimiz Şubat  ayında Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı ve Didim Ticaret Odası’nı ziyaret ederek Ankara’da faaliyetlerini sürdüren  Aydınlılar Derneğini anlatan yönetim kurulu üyeleri  9 Mart günü  Ankara’daki Aydınlı bürokratları ve milletvekillerini ziyaret etti.

Didim’de derneği tanıtırken söyledikleri faaliyetlerden olan   Ankara’da Yaşayan Aydınların oluşturduğu Aydınlılar Eğitim Kültür  ve Dayanışma Derneği hafta sonunda geleneksel hale gelen ve Ankara’daki   üniversitelerde de okuyan Aydınlı öğrencilerin birbirleri ile tanışmalarını sağlamak amacıyla Gençlik Komitesince “Aydınlı Öğrencilerimizin Tanışma Çayı” bu yıl 26.03.2017 Pazar günü dernek binasında gerçekleştirilecek.

Dernek Başkanı Halil Apaydın “Saat 14:00’de başlayacak ve  GMK Bulvarı 83/3 Maltepe adresindeki dernek binasında yapılacak olan Tanışma Çayına Aydınlı tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

Dernek Başkanımız Halil Apaydın başkanlığında yönetim ve denetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet, 09.03.2017 tarihinde Ankara’da Bakan, bürokrat ve işadamlarına ziyaretlerde bulunmuş ve   Eski Bakanlardan Nahit Menteşe, Cengiz Altınkaya ve Sayın Atilla Koç’u, Ankara 32 Noteri Belgin Bayraktutan, Turkcell Genel Müdür Danışmanı Mehmet Yılmaz Küçük’ü  ve yeminli mali müşavir Namık Özyılmaz’ı makamlarında ziyaret etmişti.

Ziyaret sırasında Dernek Başkanı Halil Apaydın, Ocak ayında seçilen yeni yönetim kurulunun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Apaydın yeni yönetim kurulunun seçimden sonra Aydın’da Vali, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları ile Ticaret, Sanayi ve Esnaf Oda ve Borsalarına ziyaretlerde bulunduğunu, TBMM’de Aydın milletvekillerini ziyaret ettiğini bu ziyaretler sırasında derneğin çalışmaları hakkında bilgi verildiğini ve görüş alış verişinde bulunulduğunu,   bu hemşeri ziyaretlerimizin devam edeceğini söyledi ve  Ankara’daki üniversitelerde okuyan öğrencilerimizle toplantılar geçekleştirdiklerini ifade etti.

Apaydın, 26 Mart 2017 Pazar günü üniversiteli öğrencilerin birbirleri ile tanışmalarını sağlamak amacıyla tanışma çayı düzenlediklerini, ayrıca Nisan ayında öğrencilerimizin iş başvurularında ihtiyaç duyacakları iş görüşmelerinde giyim, davranış ve protokol kuralları ile özgeçmiş hazırlama konularında seminer düzenleyeceklerini, yine öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla her hafta mesleklerine uygun konularda sohbet toplantıları düzenleyeceklerini, Mayıs ayında Geleneksel Aydınlılar Gecesi düzenleyeceklerini, yine Mayıs ayı sonunda Aydınlılar TSM koro konserinin verileceğini söyledi. Ayrıca dernek olarak mühendislik alanında kullanılan yazılım programları konusunda bir Aydınlı öğrencilere ücretsiz olarak eğitim vereceğini derneğini bu konuda he türlü imkanı sağlayacağını söyledi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü