19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 22 Mart 2017 18:40

NEVRUZ KÜÇÜK ÇAPLIDA OLSA KUTLANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

NEVRUZ KÜÇÜK ÇAPLIDA OLSA KUTLANDI

Yeni Günün başlangıcı kabul edilen Nevruz  bu yıl OHAL’den kaynaklı olarak resmi törenlerle kutlanamadı.

Didim’de İmam Hatip Lisesi inşaatında çalışan ve inşaat şantiyesinde kalan bir gurup işçi,  işverenleri Soylu İnşaat sorumlularından aldıkları izinle  halen inşaatı süren okul bahçesinde kutlamak için geleneksel adetlerden olan Nevruz ateş yakarak eğlendiler. İşveren Muharrem Soylu’nun bazı ikramlarda da bulunduğu işçiler, türküler söyleyip halaylar çekerek kutladıkları Nevruz’da zaman zaman da ateş üzerinden atlayarak dilekler dilediler.

Geleneksel olarak kutladıkları ve bayram olarak kabul ettikleri bu günde memleketten uzak olsa da böyle bir günü kutlamaktan memnun olduklarını belirten işçiler işverenlerine teşekkür ettiler.

Ateşin boyunun zaman zaman 5 metreyi geçtiği bu kutlamalar polisinin şantiyeye gelerek ateşin söndürülmesi ve müzik çalınmaması uyarısı üzerine eğlenceye son verildi.

İmam Hatip Lisesi Bahçesindeki Nevruz eğlencesinin bitmesinden yarım saat sonra Didim Cemevi’nin arkasından yükselen alevlerde nevruz ateşi görüntüsü verse orada bulunan fundalıklarının yanmasıyla oluştuğu  anlaşıldı ve itfaiyenin yardımıyla büyümeden söndürüldü.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü