18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 22 Mart 2017 18:45

Şirinler Büyükanne ve Dedelerle Buluştu

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Şirinler Büyükanne ve Dedelerle Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı denetimli ilk Anaokulu Şirinler,  kutlanmaya başlayan yaşlılara saygı haftasında okuldaki öğrencilerin dedeleri ve büyük anneleri ile buluşturdu.

Yaşlılara Saygı haftası nedeniyle okulda düzenlenen buluşmada küçük öğrenciler büyükleriyle birlikte bir gün geçirdiler.  Çocukların ders yaptığı yerleri ve yemek salonlarında birlikte zaman geçiren yaşlılar, hem de torun sevgisini okullarında yaşadılar, çocuklarda okulda Dedeleri ve Büyükanneleri ile oyunlar oynayıp birbirlerinin büyüklerini tanımış oldular.

 

Çocukların kafalarındaki büyük ve yaşlı tanımını bizzat yaşayarak öğrenmeleri amaçlanan bu etkinlik için okulun kurucusu  Arzu Doğan “okulumuz  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurum olmakla birlikte okul öncesi eğitimi  ile çocuklarımızın hayatlarına dokunabilmek için kurduk. Amacımız hayatlarının en önemli dönemi olan ‘’Emici Zihin” döneminde farkındalıklar oluşturan kendi keşifleri ile öğrenebilecekleri yaşantılar oluşturmaktır,  her çocuğun bireysel farklılıklarını dikkatte alarak çocuklarımızın kendi hızları doğrultusunda yaparak yaşayarak öğrenebilecekleri imkanlar oluşturma  misyonu üstlendik ve bunun gereklerini yerine getiriyoruz” dedi

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü