20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 23 Mart 2017 15:18

BASIN AÇIKLAMASI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BASIN AÇIKLAMASI

Sevgili Didim halkı. 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumuna doğru hızla yaklaştığımız şu günlerde sizlere ve kamuoyuna bazı gerçekleri anlatmak boynumuzdaki bir borçtur.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Didim halkı 16 Nisan’da büyük bir oranda HAYIR diyeceğini açıkça ortaya koymaktadır. Çarşıda olsun, Pazarda olsun saha çalışmalarında olsun çok büyük oranda HAYIRLI tavrını belli etmektedir. Meselenin parti meselesi değil, vatan ve memleket meselesi olduğunu halkımız anlamıştır.

Didim halkının bilmesi gereken bazı gerçekleri anlatmak bizim öncelikli görevimizdir. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) iki seçimdir Sandık Başkanlıkları için siyasi partilerinde öneri sunması ve her sandık için ayrı ayrı isim kurası çekilmesi uygulamasını başlatmıştır. Bu uygulama bu referandumda da devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde bu kuralar çekildi ve görevlendirmeler yapıldı. CHP Didim İlçe Başkanlığı olarak yasal hakkımız gereği  tüm partilerin listesini istedik. İlçe yönetim kurulu üyemiz  Mehmet Erol bey, evrakları incelerken iki listenin aynı olduğunu fark edip, seçim kurulunda karışmış herhalde deyip tekrar seçim kuruluna gidiyor, aynı listeyi iki kere vermişsiniz yanlışlık olmuş herhalde diyor. Seçim kurulu görevlileri de hayır yanlışlık yok, Ak Parti ve MHP aynı listeyi verdiler diyorlar. İlçe seçim kurulundaki  MHP görevlisi  kura çekimine de katılmıyor. Hani duyuyorduk MHP ilçe teşkilatı diye bir şey kalmadı deniyordu.  Bir liste bile veremeyecek duruma düşmeleri ne hazindir!

Aslında MHP Didim İlçe Başkanı’na ve yöneticilerine bir sorumuz olacak. Şu Ankara’da havaalanına ve Başbakanlığa ve Türkmen kenti Kerkük’te Kerkük kalesine Kürdistan bayrağı asılmasına sesiniz çıktı mı? Biz duymadık da.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Bazı MHP’li yönetici ve meclis üyesi dostlar özel sohbetlerinde HAYIR diyeceklerini belirtiyorlarmış. 17 Nisan sabahı duruma göre pozisyon alacaklar herhalde. 17 Nisanda HAYIRLI bir sabaha uyandığımızda biz HAYIR dedik, HAYIR için o kadar çok çalıştık ki diyecekler , ama yemezler. Tavrınızı bugünden net olarak ortaya koyacaksınız. Hani hep diyordunuz ya, Önce Vatan sonra parti gelir diye. İşte size fırsat. Önce Vatan mı, yoksa Bahçeli’mi? 16 Nisan’dan önce cevaplarınızı bekliyoruz.

Ak Parti Didim İlçe Başkanı’na da bir sorumuz var aslında. Şu günlerde Aydın Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Didim FETÖ davasında sanıklardan bazıları 2012 yılında ABD’de Fettullah Gülen’i  ziyaret ettiklerini , beraber gittiklerini belirttikleri isimler arasında partinizin 2009 ve 2014 belediye başkan adaylarınızın ve önceki ilçe başkanlarınızın da olduğu görülmektedir. Hadi 2009 da ben yoktum diyebilirsiniz. 2014 seçimlerinde ilçe başkanı olarak yanında durduğunuz kişininde de sanık olduğu söylenmektedir.  Bu kişi ve kişiler hakkında –hepside partiniz üyesi bildiğimiz kadarıyla- parti olarak herhangi bir yaptırımınız var mıdır? Böyle kişileri Partiniz adayı gösterdiğiniz için Didim halkından özür dileyecek misiniz? Allah’a şükür ki Didim halkı sağduyusuyla sizin yanlışınıza geçit vermemiş , sizi de büyük bir dertten kurtarmış oldu. Bizce Didim halkına bu tercihinden dolayı bir teşekkür borcunuz var.

FETÖ’nün Didim’deki siyasi ayağı kısmen göründü artık. Bir bankaya para yatırdı diye, bir sendikaya üye oldu diye veya muhalif oldukları için insanları mesleklerinden ihraç eden, hapislere atan anlayışınızın, bu duruma sessiz kalması vicdanları sızlatmaktadır. Eminiz ki Halkımız bu duruma sessiz kalmayacak ve gerekli cevabı 16 NİSAN’da verecektir.

Tüm halkımıza HAYIRLI günler diler,  sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Gökmen KARATAŞ

CHP DİDİM İLÇE BAŞKANI

 

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü