19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 23 Mart 2017 15:18

DAHOT KONSERE HAZIR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DAHOT KONSERE HAZIR

 

Didim Halkoyunları Gençlik ve Spor Derneği (DAHOT) Türk Halk Müziği Bahar konseri Yarın (25 Mart 2017) Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde yapılacak.  Şef Selahattin Aydın’ın yöneteceği konserin sunuculuğunu Suna Çuhadar yapacak.

Saat 20,30’da Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi salonunda başlayacak konser öncesi salonun fuayesinde Fotoğraf Kulübü üyelerinin zaman zaman çıktıkları foto safarideki enstantaneleri sergilenecek, 30 kadar katılımcısı bulunan kulüp her üyenin 3 tane fotoğrafla katılacağı en az bir tane Didim’de çekilmiş fotoğrafı şartıyla yapılacak olan sergide sergilenmeye değer 60 kadar fotoğraf seçildi.

Şefliğini Selahattin Aydın’ın yaptığı 40 kişilik kadrosu bulunduğu Halk Müziği korosuda aynı gece sahne alacak. Türk Halk müziğinin en güzel örneklerinden hazırlanan repertuar ile  2 bölüm olarak hazırlanan konserde 30 eser seslendirilecek. 16 eserin solo olarak seslendirilecek olan konserde sahneye çıkacak olan koroya zaman zaman halk oyunları ekipleri de eşlik edecek.

Koroya, Bağlamalarda  Selahattin Aydın,  Ragıp Yüksel - Şaban Türkoğlu, Erdem Gültaş,  Alim Bozkuş,  Ayhan Bulut eşlik edecek  Nefesli sazlarda Kazım Ünür ,  Şahin YEĞEN, Kemanda  Timur Yarmacı, Ritmde H. İbrahim KAYA,  Mesut Özgiresun, Hüseyin Ada,  Hüseyin Akbaba‘nın sahne alacağı konser yurdun dört bir yanından seçilen eserlerden oluşuyor.

Geçtiğimiz ay yapılan seçimle yeniden DAHOT başkanlığına  getirilen İlyas Aydur derneğin sanatsal faaliyetlerine devam edeceğini 23 Nisan Çocuk şenliği planlamasını yaptıklarını ancak iletişin ve öncesinde yapılacak referandum’un planlarında olmadığını belirti ve “her hâlükârda biz şenliğimiz yapacağız, ancak katılım konusunda netleşmiş bir şey yok” dedi.

Derneklerinin bu yıl içerisinde 300 kadar Didimliye ulaştığını, bazı okulların isteği üzerine oluşturulan Halk Oyunları ekipleri ile her yıl yüzlerce kişiye ulaştıklarını belirten Aydur; “Derneğimiz kurumsal olarak Halk Oyunlarının ve Halk Müziğinin yaşamasını misyon edinmiştir, bunun yanı sıra satranç ve Fotoğrafçılık konusunda da dernek içinde oluşumlarımızla tüm Didimlilere ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü