19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 24 Mart 2017 16:20

"EVET" Didim Gerildi

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

"EVET" Didim Gerildi

Didim’de sürdürülen referandum çalışmalarına Hayır Cephesinden CHP’liler Adliye önünde başladılar.

Önceki gün CHP ilçe binasının 10 metre uzağındaki bir oyun salonunda,  Ak Parti Kadın kolları tarafından  neden evet istendiğini belirten bildiri dağıtılırken almak istemeyen müşteriler ve kahvehane sahibinin tepkisi üzerine başlayan tartışma karakolda son buldu.

Ak Parti Kadın Kolları başkanı ve üyelerinin şikayeti üzerine gözaltına alınan Kahvehane işletmecisi CHP Eski Gençlik Kolları Başkanı Umut Günaydın ve CHP üyesi Necla Günaydın Emniyet Müdürlüğü’nde tamamlanan işlemlerden sonra 24 Mart 2017 günü savcılığa sevk edildi.

Arkadaşlarına destek amacıyla,  yaptıkları kampanya çalışmaları gitmeyen CHP üyeleri Arkadaşları savcılıktan çıkana kadar Didim Adalet Sarayı önünde beklediler.

Savcılıkta “seçim çalışmalarını engellemek” suçlamasıyla ifade veren Umut Günaydın ve Necla Günaydın, Adliye önünde bekleyen kalabalıkla adliye çıkışı topluca tartışmanın yaşandığı oyun salonuna geldiler.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ında ziyaret ettiği oyun salonunda İlçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil, CHP Aydın Gençlik Kolları Başkan vekili Aşkın Atlı ve çok sayıda partili de serbest bırakılan arkadaşlarına geçmiş olsun dediler.

Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil, yaşananları bir provokasyon olarak değerlendirdi ve “Didim’deki bir çok kahvehaneye bile alınmayan Evetci kadınlar, özellikle partimizin önüne park ettikleri araçları ile  bildiri dağıtmaya başladıkları sırada tüm Didim’de olduğu gibi tepki gösterilmesi üzerine işi kavga boyutuna getirmeye çalışmışlar, ancak arkadaşlarımızı sakinleştirme çalışmalarına ve vatandaşların tepkilerine rağmen durmayan kadınların şikâyetçi olmaları üzerine polis tarafından gözaltıların yapıldığını” söyledi. Çakmakgil; “burada yaşananlar tamamen provokasyondur,  yaşanan tartışmada kadına hakaret ya da fiziki bir müdahale yoktur” dedi.

Oyun salonu sahibi Umut Günaydın ve Necla Günaydın’ın yanına gelen Gökmen Karataş’ta yapılanların provokasyon olduğunu söyledi ve  serbest bırakılan üyelere “geçmiş olsun” dedi.

Karataş; yaşanan tartışma sonrası görüştüğü Ak Partilerden dostane bir yaklaşım göremediklerini bilerek ve isteyerek bazı şeylerin üzerinin örtülmeye çalışıldığından emin olduklarını, bu tür davranışlarla, halen sürmekte olan Sanıkların tümüne yakınının Ak Partili olduğunun görülen “Didim FETÖ davasının” Didimliler tarafından dikkatle izlendiğini ve Ak Partisisin ve  bu dikkati başka yöne çevirmeye çalışan  Evetcilerin gündemi değiştirime çalışması olduğunun farkında olduklarını ve bu tür provokasyonlara gelmeyeceklerini” söyledi ve “dün akşamdan  buyana gösterilen dayanışma örneği için tüm Didimlilere teşekkür ediyorum, ve arkadaşlarıma geçmiş olsun  diyorum” dedi.

 

 

 

Son değişiklik Cuma, 24 Mart 2017 20:15
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü