22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 25 Mart 2017 09:01

ECOTROPHEA 2017’YE ADAYIZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ECOTROPHEA 2017’YE ADAYIZ

DRV Yurt Dışı  Komisyonu üyesi ve Didim Ticaret Oadsı Meclis üyesi Hikmet Atilla Didim’in bu sene Ecotrophea 2017’ye  aday olduğunu açıkladı .

Belediye Başkanı Deniz Atabay ile birlikte katıldığı basın toplantısında Didimlilere bir müjde olabilecek bir çalışmanın detaylarını anlattı.

Atilla’nın verdiği bilgilere göre ; Alman Seyahat Acenteleri Birliği DRV’nin 1987 yılından beri sürdürdüğü ülkelerdeki sağlıklı bir çevre ve sağlıklı yaşam koşulları, başarılı ve sorumlu bir turizmin temelini oluşturması hedeflenen, çevre bilinci ge dünyadaki çevresel faktörlerin kötü gidişinden endişelenerek, çevre bilinci ve farkındalığı oluşturmak amacıyla başlattığı merkezi bir yarışmaya bu yıl Didim Belediyesi  Akköy Tıbbi ve aromatik Bitkiler Sera’sını tanıtan  projesi le başvuruyor.

1987'den bu yana, Alman Seyahat Birliği, sürdürülebilir turizmdeki örnek projeler için her yıl EcoTrophea  adında uluslararası ödüllü bir yarışma yapıyor. Kendi projelerine güvenen kurumların başvuru yaparak katıldığı  EcoTrophea 2017 için şimdi başvurular başladı. Böylece hem projeleri tüm ülkelerde tanıtılıyor, hem de daha geniş bir kitleye ulaştırılabiliyor.

DRV’nin ekolojik ve sosyal çıkarları göz önünde bulunduran turizm alanındaki olağanüstü girişimlere ve mümkün olan en fazla sayıda konuğa ulaşmaya yönelik sürdürülebilir projelerin başvurduğu bu çalışmanın sonuçları Ağustos ayında açıklanacak, Bu tür projeler DRV tarafından  seyahat önerilerine katkıda bulunması, belirli bir şekilde turizmin sürdürülebilirliğine yönelik yönlendirmeyi destekleyen bireysel seyahat teklifleri, tatil ülkesi varış yerleri, hizmetleri veya girişimlerin gelişmesine katkı koyması düşünülmüş.

Hikmet Atilla ; “Jürisini  turizm endüstrisindeki iş şirketleri, üniversiteler, eğitim kurumları ve diğer kuruluşların temsilcileri ile DRV Sürdürülebilirlik Komitesi üyelerinin oluşturduğu yarışmada üç adet ödül veriliyor, Ödül Töreni, 7 Aralık-9 Aralık 2017 tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirliklerin’de  Ras Al Khaimah'da yapılacak DRV Yıllık Konvansiyonu'nda gerçekleşecek. Kazanan projenin bir temsilcisi sözleşmeye davet edilecek.” Dedi.

 

Atilla “gönderilen projede DRV web sitesinde ve DRV'nin kendi basın faaliyetleri aracılığıyla fotoğraf ve bağlantı da sunulacak şekilde  dosyanın hazırlandığını ve önümüzdeki günlerde DRV’ye ulaştırılacağını” ve “Didim’in Akköy’deki Serasının da bu zamana kadar verilen ödüller izlendiğinde farklı şanslı bir seçenek olduğunu düşünüyorum” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü