20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 25 Mart 2017 11:20

SIRA "EVETÇİ" EĞİTİM BİR-SEN’E GELDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(2 oy)

SIRA "EVETÇİ" EĞİTİM BİR-SEN’E GELDİ

Didim’de görevden alınan 6 Eğitim Sen’li öğretmenin,  işimizi ve öğrencilerimi istiyoruz eylemlerinde destek olmayan sendikalardan Eğitim Bir Sen’in eski Didim Şube Başkanı ve Didim Akbük Cemal Ergenekon Ortaokulu Müdürü ve  Hasan Kafalı ve Yeni şube Başkanı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Kuyumcu, görevleri sırasında yürütülen bir soruşturmanın gereği olarak kaymakamlık oluru ile görevden alınmıştır.

Görevden alındıkları bilgilerinin eksik olmasından dolayı basına yansıdığı şekliyle  KHK ile alınmış olmadıkları  öğrenilen  her iki eğitimcide  Cuma günü kendilerine yapılan tebligatla görevden alındılar.

Eğitim Camiasında şaşkınlık yaratan her iki isminde sosyal medya hesaplarında “Evet” yazan profilleri ve evet beğenileri ile dikkat çeken isimlerdi.  Her iki isimde geçtiğimiz gün Ticaret Odasında yapılan İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliğinde sahnede protokolle yer almışlardı.

Didim Öğretmenime Dokunma Platformu adına açıklama yapan Asaf Pınarbaşı, iki eğitimcinin görev alındığını duyduk, umarım bu yine mesnetsiz dayanaksız öğretmen kıyımı değildir. Halen mağduriyeti süren bir sürü öğretmen varken bunlara yenilerinin eklenmiş olmasına üzülürüz, yargılanmadan  mahkeme edilmeden görev alınmalara karşıyız” dedi.

 

Son değişiklik Pazartesi, 27 Mart 2017 11:18
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü