24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 27 Mart 2017 12:53

CENK ÜNLÜ’DEN CEVAP “Özür Dilense Şikâyetten Vazgeçilecekti”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CENK ÜNLÜ’DEN CEVAP “Özür Dilense Şikâyetten Vazgeçilecekti”


Ak Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü yaptığı yazılı basın açıklaması ile  geçtiğimiz hafta bir kahvehanede Ak Partili Kadınlarla işyeri sahibi arasında çıkan tartışmayla ilgili CHP Didim  İlçe Başkanı Gökmen Karataş’ın ve  CHP Kadın Kolları Başkanı Figen  Çakmakgil’in adliye çıkışı yaptıkları açıklamalara cevap verdi.

Ünlü’nün açıklaması şöyle ; “Geçtiğimiz hafta Cuma günü CHP Didim İlçe Başkanı ve Kadın kolları başkanı Mavi Didim gazetesine yapmış oldukları açıklamalarla maalesef Didim’de siyasi hayatı bir kez daha germe gayreti içine girmişlerdir. Geçtiğimiz hafta Perşembe günü ASKİ binasının yanındaki sokakta, Ak parti Kadın kolları mensuplarımız 16 Nisan halk oylamasıyla ilgili faaliyetlerini sürdürürken bir şahıs tarafında önce bir kahvehanede hakarete uğramış ardından sokağa girmeleri engellenmiştir ve konu mahkemeye intikal etmiştir.

Ancak konu CHP İlçe teşkilatı yöneticilerince Evet-Hayır çatışması olarak, Ak partilileri provokatörlükle suçlayarak konu farklı bir mecraya çekilmeye çalışılmaktadır. CHP ilçe teşkilatı yöneticilerinin demokratik haklarını kullanmaya çalışan Ak Partili kadınları engellemeye çalışan bir kişiyi sahiplenmesi ve bu çirkin olayı farklı bir şekilde yaşanmış gibi kamuoyu gündemine taşımaya çalışması manidardır.

Ak Parti 2002 yılından beri, demokrasiye her zaman sahip çıkan aziz milletimizin desteğini almış bir partidir. Girmiş olduğu her seçimden milletin desteğiyle zaferle çıkan Ak Parti, inşallah 16 Nisan halk oylamasından da Türkiye genelinde “Evet” çıkması için var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Halkımızı kandırmak için iftira ve karalama kampanyalarını yürüten bu zihniyet hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Teşkilatımız bu çirkin olayı gündem yapmamak için hiçbir noktada konuyu gündeme getirmediği halde, olayın reklam kampanyasına dönüştürülmesi vahim bir durumdur. Şunu da belirtmek isteriz, bu yakışıksız hadiseye sebep olan kişilerin yakınları bizimle iletişime geçtiklerinde kendilerine mağdur olan hanımefendilerden özür dilenmesi halinde şikâyetten vazgeçileceği belirtilmiş olmasına rağmen olay CHP Didim Yöneticileri tarafından siyasi gösteri malzemesi haline getirilmiştir. Asıl provokasyon budur.

Konuyu saygılarımızla, kamuoyu takdirine bırakıyoruz.”

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü