22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 27 Mart 2017 15:19

YSK KURALLARI TEKRAR HATIRLATILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

YSK KURALLARI TEKRAR HATIRLATILDI

Didim Kaymakamı İskender Yönden ve Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu daha önce siyasi parti temsilcileri ile yaptığı seçim yasakları ve seçim süresince dikkat edilmesi gereken konularla ilgili toplantının  ikincisini  sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle yaptı.

Didim Ticaret Odası Meclis Salonunda yapılan toplantıda Yüksek Seçim Kurulunun belirlediği ve seçim kanununda belirlenen  seçim yasakları ve propaganda çalışmalarında dikkat edilmesi gereken kurallar Emniyet Müdürlüğünce hazırlanmış bir sunumla anlatıldı.

Kapalı salon toplantılarının saat 23 itibariyle sonlandırılacağı ve açık alan toplantılarının da hava karadıktan en fazla iki saat sonra bitirilmesi gerektiği, kapalı salon toplantılarında ses cihazları şayet sokağa verilmişse bunun da açık hava toplantı yasağı saatinde kapatılması zorunluluğu ile sesli propaganda araçlarının desibelinin çok yüksek olmaması ile afiş ve bilbordların YSK tarafından belirlenen yerlere asılması zorunluluğu hatırlatıldı.

Didim’de 154 sandıkta 45 bin’e yakın yurttaşın oy kullanacağı tahmin edilen seçim günü sandıkların 08-17 saatleri arasında sandık bölgelerinde olacağı ve seçim yasaklarının biteceği saat 21’e kadar  eğlence yerlerinin kapalı olacağı, içkili lokantaların içki servisi yapmadan işyerlerini açabilecekleri  hatırlatıldı ve seçim günü görevli olanlar dışından silah taşıma yasağı ile sandık güvenliği konusunda hassa davranılacağı söylenildi. Esnaf Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu’nun kahvehanelerin  oy verme günü açık olması ile ilgili bir talebi, Seçim kanununda  belirtilmiş bir kural olmasından dolayı uygulanamaz olduğu belirtildi .

Kaymakam İskender Yönden  oy verme günü kendileri dahil tüm kamu kurumlarının İlçe YSK başkanının emrinde olacaklarını söyledi ve Didim’de yaşanan son iki seçimde olduğu gibi tüm tarafların sükûnetle davranacağına emin olduğunu ancak bazı bilgilerin tekrar gözden geçirilerek, referandum sürecini Demokrasi Şöleni gibi geçmesini istediğini söyledi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü