23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 28 Mart 2017 13:36

Didim Spor Geleneği Bozmadı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(2 oy)

Didim Spor Geleneği Bozmadı

Didim’de ki futbol karşılaşmaları hafta sonu peşpeşe güzel skorlar yakaladı.

Veteranların 3-0’lık galibiyetini ardından oynanan Söke İdmanYurdu, Altınkumspor karşılaşmasında 75. Dakikada 2-0 yenik olan takım sahadan çekilerek üstünlüğü kabul etti. Didim Belediyespor’un 4-0’lık galibiyeti sırasında yan sahada oynanan Didimspor’dan da 6-1’lik skor Didimli futbol severleri gole doyurdu.

Grubunda Namağlup unvanı ile şampiyonluğa en yakın takım olan Didimspor  sentetik çim sahada Moralıspor’u konuk etti. Saat 15’de başlayan maçın hakemi Abdullah Korkutan idi. Havanın  futbola müsait olduğu maçı tribünlerde galip geldiği  halde stadyumdan ayrılmayan veteran takımı ve Altınkum takımları birlikte izledi.

Üstünü  ve yanlarını  Didimspor Asbaşkanı Deniz Polat’ın kapattığı tribünlerde çok sayıda da seyirci maçı izledi. Didimspor’un ilk  45 dakikasında Volkan 4 golle patladı.  Ayağına gelen tüm pasları gole çeviren Volkan’a ilk asist 5. Dakikada Turgaydan geldi ve gol oldu, 15. Dakikadaki ikinci golün asisit 8 numaralı  bu sefer Oğuzdan geldi ve 2 Numaralı Tamer’in güzel ortasını yine Volkan 23, dakikada gole çevirdi. İlk yarının skorunu belirleyen 4. Gol 35. Dakikadan Hüseyin’in asistini filelere gönderen Volkan kendisinin 4 golünü de atmış oldu.

İkinci yarıya ezici üstünlükle başlamış olmasına rağmen centilmenliği elden bırakmayan Didimspor 70 dakikada Turgay’ın pasını kaleye gönderen Burak Tıkkın’dan geldi ve 80 dakikada 17 numaralı Hüseyin  Volkana verdiği pasa benzer bir vuruşla Turgay’a gol fırsatı verdi,

Didim Beleidyespor yarım düzine golün rehavetindeyken, 2 dakikalık uzatmada penaltı vuruşunu Moralıspor’a  gol atma fırsatı verdi ve maç 6-1’lik skorla sona erdi.

 

Maç çıkışı birbirlerini tebrik eden Didimspor yönetimi Moralısporluları birlikte yemek yedikten sonra  yolcu ettiler.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü