22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 28 Mart 2017 13:36

AKBÜK’DE DEMOKRASİNİN ÇITASI YÜKSEK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AKBÜK’DE DEMOKRASİNİN ÇITASI YÜKSEK

Akbük Pazaryeri, Evet-Hayır Mücadelesinin Etkinlik Alanı Haline Geldi

Tüm ülkede olduğu gibi  Didim’de de Referandum da tercihleri değiştirmeye yönelik çalışmalar sürüyor. Özellikle insanların kalabalık olduğu yerlerde sürdürülen bu çalışmaların en rağbet gören yerini pazarlar oluşturuyor.

Akbük’de de, sürüdürülen bu çalışamların başını Akbük’de faaliyet gösteren tüm demokratik toplum kuruluşlarının katılımı ile oluşan “Anayasa Platformu” Akbük’ün Cuma Pazarı’nda her hafta ayrı bir etkinlik düzenliyor.

Bu haftaki etkinliğe referandumda “Hayır” oyu vermekten yana olan CHP başta olmak üzere, farklı siyasi görüşlerden oluşan, ama “Hayır” ortak çizgisinde buluşan diğer bazı grupların da katılımı etkinliğe yoğunluk kazandırdı ve halktan büyük ilgi gördü ve geniş bir destek sağladı.

Bir yandan hep birlikte Akbük demokrasi platformu üyelerinin oluşturdukları bildiri dağıtılırken, aynı etkinlik içinde CHP’nin hazırladığı bildiriler de dağıtıldı ve böylece ortaya konan birliktelik eyleme renk kattı.

Hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı heyecan yaratırken, oluşturulan birliktelik büyük beğeni topladı.

AKBÜK’DE DEMOKRASİNİN ÇITASI YÜKSEK

Söz konusu etkinlikler “Hayır” yönünde sürdürülürken Pazar yerine AKP ilçe başkanı Cenk Ünlü’nün liderliğinde AKP’liler toplu halde giriş yaptılar.

Bu iki grubun karşı karşıya gelmesi gayet medeni ölçüler içinde ve karşılıklı nezaket çerçevesinde gelişti.

Her iki grup da kendi bildirilerini dağıttı, söylemlerini halka iletti.

 

Akbük halkı böylece demokrasiyi hazmetmiş görüntüsü ile birlikte ve barış içinde siyaset yapılabilmenin olumlu ve somut bir örneğini vermiş oldu.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü