21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 29 Mart 2017 15:39

Orman Haftası ve Ağaç Dikim Etkinlikleri sürüyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Orman Haftası ve Ağaç Dikim Etkinlikleri sürüyor

Didim Mahir Özgür Damar, Gazi Ortaokulu ve Yönder okulları öğrencileri dün (29 Mart 2017) Didim Belediyesi ağaçlandırma alanında Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay TEMA  il temsilcisi Mehmet Özdemir ile Tema Didim Temsilcisi Salih Bozkurt’un okul öğretmenleri ve öğrencilerinin yanı sıra ve Didim Kitap Severler Kulübünün katılımıyla ağaç diktiler.

Didim Belediyesinin temin ettiği fidanları topakla buluşturmak için bir araya gelen öğrenciler TEMA Aydın Temsilcisi Mehmet Özdemir ülkemizde ağaç dikmenin geleceğimizi kurtarmak anlamına geldiğini onun için her fırsatta ve her alana ağaç dikilmesinin yararlarını anlattı.

Didim’in bulunduğu coğrafya dolayısıyla önemini bildiklerini bu kentin yeşil bir kent olmasını istedikleri belirterek Didim Belediyesinden şehir içi yolların çift taraflı ağaçlandırılmasını istedikleri söyledi ve Belediye Başkanı Deniz Atabay’dan söz aldı.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da çocuklara bugünkü etkinliğe gelip ağaç dikmek gibi önemli bir iş yaptıkları için teşekkür etti. Bu diktiğiniz ağaçlar sizinle büyüyecek ve gölgesinden yararlananlar sizleri hatırlayacak “ dedi. Her öğrencinin diktiği ağacı daha sonra gelip görmesini ve sulamasını istedi böylece hem ağacın büyümesini gözleriyle görebileceklerini bunun için söz vermelerini istedi.

Çocukların ağaçları koruma ve sulamak için daha sonra geleceği sözü üzerine Deniz Atabay “ağaçlar biraz büyüyünce sizinle burada piknik yapalım sözünden sonra iki öğrenci Orman ve ağaçla ilgili şiirler okudu, ardından daha önce hazırlanmış çukurlara çocuklar ve öğrenciler öğretmenleri ve velileriyle birlikte ağaç diktiler.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü