23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 30 Mart 2017 15:20

Didim Kiev’de de Görücüye Çıktı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Kiev’de de Görücüye Çıktı

29 31 Mart tarihleri arasında yapılan UITT Turizm fuarına Didim  olarak Turizmci Hikmet Atilla ve DİTAB Turizm Danışmanı Tayyar Cengiz Katıldı.

Atila ve Cengiz Fuarda Didim adına ayrılan fuarda Didim’i anlatan ve tanıtan CD’ler, broşürler ve tanıtım dokümanları dağıttılar ve katılımcılara hazırlanmış bazı hediyeleri verdiler.

Didim Turizmi ile ilgili tartışmalarda Avrupa ülkelerinin tutumundan sonra  Balkan ülkeleri ve Rus turizmine yönlenmesi gerektiği konusu gündeme gelmişi ve Rusça konuşulan ülkelerin turizm potansiyelinin ülkeye ve Didim’e çekilebileceği buralarda yapılacak tanıtım çalışmalarının turizme katkısı olabileceği görüşü kabul görmüştü. Mart ayı içinde konu ile ilgli bir de toplantı düzenlenmiş bunu üzerine,   Didim Turizm Altyapı Birliği  (DİTAB)Danışmanı Tayyar Cengiz ve  Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Strateji geliştirme Komisyonu başkanı Hikmet Atilla konu ile ilgili olarak görevlendirilmiş ve hafta içinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki UITT fuarına  katıldılar. .

 

Bugün sona erecek olan  fuarda iki ilk izlenimler,  Rusların,  Türkiye’de tatil yapmaya yönelik eğilimlerinin devam ettiği ve Akdeniz’deki alışkanlıklarının yanısıra Ege bölgesinde de yatırım ve turistik amaçlı ziyaretlerinin olabileceği  görüldü.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü