19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 30 Mart 2017 15:20

TURSAB BYK BAŞKANI BAL BATMAN’DAYDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TURSAB BYK BAŞKANI BAL BATMAN’DAYDI

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin Türkiye geneline yayılan Bölgesel Yürütme Kurulları (BYK) Başkanlarını bir araya getiren BYK Başkanlar Toplantısının 7’incisi 24-26 Mart tarihleri arasında Batman Mesopotamia Hotel’de gerçekleşti.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, Yönetim Kurulu Üyeleri Davut Günaydın ve Numan Olcar ile TÜRSAB BYK Başkanlarının katılımıyla düzenlenen toplantının açılışına Batman Valisi Ahmet Deniz, Batman İl Emniyet Müdürü M. Ali Akkaplan, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı katıldı. 26 Mart tarihinde sona eren olan toplantıda Türk turizmi üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.  yapılan  TÜRSAB 7. Başkanlar Kurulu Toplantısına Didim Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Aylin Bal’da katıldı.

TURSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy’unda katıldığı toplantılarla birlikte bölgedeki tarihi ve turistik yerlerde gezildi. 3 gün süren toplantı boyunca Batman Valisi , Batman Üniversitesi Rektörü ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından bölge hakkında bilgiler verildi.

Etkinliğin son gününde katılımcıları ağırlayan  Vali Ahmet Deniz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman Kültür ve Turizm Müdürü İhsan Aslanlı, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve turizmciler bir araya geldi. Toplantıda konuşan Vali Ahmet  Deniz, konuklara Batman’ın 15 Temmuz gecesindeki duruşunu hem anlattı hem de görüntülerle gösterdi. Vali Deniz; “Sizler Batman’a geldiniz. Buradaki huzur ve güveni gördünüz. Sizler geldiniz ama misafirlerinizi de gönderin bize. Batman sizin eviniz. Batman okuyan bir kent. Kütüphanelerimiz 22.00’lere kadar öğrencilerle dolu. İl ve ilçelerimizde tarihi güzelliklerimiz var” dedi.

TURSAB Didim BYK Başkanı Aylin Bal’da katıldığı toplantılar sonunda Batmanla ilgili değerlendirmelerde bulundu, yerel basının özellikle izlediği toplantılarda Bal’ın konuşması takdir topladı.

Aylin Bal “Bize söylenenler ile gördüklerimiz arasında çok fark var” diye başladığı konuşmasında ; “Batman’da insanlığın ne kadar güzel olduğunu gittiğim her yerde anlatacağım” dedi. Gece konuşan Didim TÜRSAB Başkanı Aylin Bal, Batman’ı gerçekten böyle bilmediklerini belirterek; “Batman’a gelmeden önce küçük bir kent olarak biliyorduk. ‘Kadınsınız, Batman’a nasıl gidersiniz?’ denildi bize. Bize söylenenler ile gördüklerimiz arasında çok fark var. Oysaki Batman yaşanılabilir bir kent. Biz Ege’de bölgenin bittiğini biliyorduk. Meğerse öyle değilmiş. İnsanlığın ne kadar güzel olduğunu geldiğimiz Batman’da görüyoruz. Biz Batman’ı gerçekten böyle bilmiyorduk. Biz Ege’de bölgenin bittiğini biliyorduk. Fakat gördüğümüz tablo çok daha güzel. İyi ki Batman’a geldik ”  dedi ve  “Ülkemizin güzel bir şehri Batman'da TÜRSAB başkanlar toplantımız gayet güzel geçti, Misafirperverliği için Diyarbakır Ve Batman Başkanlarımıza ve halkına çok teşekkür ediyorum,  Hepimizin gezip görmesi gereken yerler kesinlikle tavsiye ederim.” Dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü