20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 01 Nisan 2017 15:35

Didim Sanat Tiyatrosu Tiyatrolar Günü İçin Sahne Aldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Sanat Tiyatrosu Tiyatrolar Günü İçin Sahne Aldı

Didim Sanat Tiyatrosu 2 Perdelik Komedi Oyunu “Yarası Olana”yı  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinliği olarak Cuma günü yeniden sergiledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde olan M. Fahri Çoraoğlu Çok Amaçlı Salonunda sergilenen oyun daha önce 4  kere daha sahne almıştı.

Geçtiğimiz yıl Halk Eğitim Merkezinde kurulan ses ve diksiyon kursu ile birlikte başlayan Tiyatro çalışmaları Didim Sanat Tiyatrosu adı altında devam etmiş ve Halk Eğitim Müdürlüğü destekli süren Tiyatro çalışmalarında yaklaşık 5 aydır süren provaların ardından   sahneye çıkmıştı.

Tamamı amatör  olan oyuncuların sahnelediği,  yönetmenliğini Selahattin Terlemez’in yaptığı Didim Sanat Tiyatrosunun ilk oyununu Yarası Olana,  akıl hastanesinde kendilerini sağlıklı sanan bir gurup hastanın hallerini konu ediliyor.

Gurubun geçmişinde profesyonellik bulunan tek elemanı yönetmen Selahattin Terlemez’in 1993 yılında başlayan tiyatro geçmişinde Levent Kırca Oya Başar tiyatrosu  ve   Alanya Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro bölümden eğitimi var.

Askerlik mesleğinden ayrıldıktan sonra sanatla ilgilenen Terlemez,  halen Halk Eğitim merkezinde diksiyon ve düzgün konuşma eğitimlerini de veriyor. Amaçların Didim’de tiyatro sever bir zümre oluşturmak olduğunu söyleyen  yönetmen Selahattin Terlemez “kalıcı ve sürekli oyunlar oynanan bir tiyatronun temelini atmış olduk, umarım desteklenir ve bizde sürdürürüz.” dedi

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü