20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 03 Nisan 2017 15:21

KEŞFETMEYİ SEVEN UKRAYNALILAR DİDİM İÇİN FIRSAT

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KEŞFETMEYİ SEVEN UKRAYNALILAR DİDİM İÇİN FIRSAT

29-31 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşen ve Didim’inde stant kurarak katıldığı fuar sona erdi.

Fuara Didim Turizm Altyapı Birliği adına katılan  Birlik Danışmanı Tayyar Cengiz fuar dönüşü  izlenimlerini gazetemiz için değerlendirdi.

DİTAB danışmanı Cengiz “Keşfetmeyi seven ve meraklı olan Ukraynalılar Didim için fırsat olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Tayyar Cengiz fuarla ilgili olarak ayrıca;  “50 milyonluk nüfusu ancak bir o kadar da zayıf ekonomisi olan Ukrayna nın bünyesinde 16 adet havaalanı var, bunlardan en önemlileri ise Kiev, Kharkov, Lviv, Dnipro ve Odessa. Edindiğimiz bilgiler neticesinde zaten çoğunluk nüfusun da bu şehirlerde olması nedeni ile daha da üzerine düşülmesi gereken bölgeler olduğunu düşünüyorum,

Ekonomisinin zayıf olması ve geçtiğimiz yıl 50 milyonluk nüfusundan sadece 1 milyonunu ülkemize gönderen Ukrayna aslında Didim için de önemli bir pazar olabilir inancını taşıyorum. Sebebine gelince diğer bölgeler ile karşılaştırıldığında fiyat skalasının düşük olması Ukrayna adına bir şans olmakla birlikte bizim açımızdan da ciddi bir şans olacaktır.

Antalya ve çevresinin fiyat açısından Ege bölgesinden daha pahalı olması nedeni ve artık zaten ülkemize bir kaç kez gelmiş olan insanların Turizm keşfetmektir mantığı ile  yeni yerler arama hevesi içerisinde olmaları bizim adımıza bir fırsattır, Geçtiğimiz yıl Ukrayna Turizm Acentaları Birliği Başkanı Oleksandr Novikovski ninde Muğla ve turizm ilçelerini ziyareti bunun bir işaretidir sanıyorum.” Dedi.

Ukraynalıların Didim’e olan ilgisinden ümütvar olduğunu belirten Cengiz; “İlçemiz tesislerinin  özellikle Ukrayna pazarina Mayıs Haziran aylarına uygulayacağı uygun fiyatlar kesinlikle etkili olacaktır.

 

Eğer Orta ve Kuzey Avrupa ülkeleri ile aramız iyi değil ise yönümüzü doğu Avrupa ülkelerine çevirerek yaşadığımız boşlukları doldurmak anlamında fırsat yaratabileceğimizi düşünüyorum” açıklamasının ardından “Daha önce sosyal medya da paylaştığımız görüntülerde de görüldüğü üzere Didim ciddi dikkat çekmiştir, gerek Ukrayna lıların gerekse Kiev Turizm müşavirliğimizin ilgiside gözlemlenmiştir. Bundan sonra ki çalışmalarımızın Ukrayna üzerinde biraz daha yoğunlaşması durumunda İlçemizin Kiev pastasından gereken payı alacağı inancındayım” görüşelerini paylaştı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü