19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 04 Nisan 2017 13:29

ÇOCUKLARIMIZ MATEMATİKLE BULUŞTU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÇOCUKLARIMIZ MATEMATİKLE BULUŞTU

 

Türkiye’nin ilk matematik müzesi Tales Matematik Müzesi ve Türkiye’nin ilk bilim parkı IQ Center Bilim Parkı’nı Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın öncülüğünde Didim’e geldi..

3 Nisan – 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Didimli 11233 öğrenciye  farkındalık yaratacak olan  Tales Matematik Müzesi ve IQ Center Bilim Merkez’i bugün Atatürk İlkokulu ve Didim Anadolu Lisesi ile başladı.

Atatürk İlkokulu bölümünde Leonardo Köprüsünden Dişli Çarklara, Köpüklerle Geometri deneyiminden labirent’lere dört işlemden kesir problemlerine yaklaşık 22 istasyonla sergilenirken Didim Anadolu Lisesine gerçekleşen ikinci bölümünde ise İçten Yanmalı Motor Modelinden Kuantum Fiziğine Dinamikten Van Der Graf Jenaratörüne yaklaşık olarak 50 ye yakın fen bilimlerine ait demonstrasyonu  öğrencilere anlatıldı.

Atabay Öğrenciler ile birlikte çalışmaları izledi ve  çocuklara önümüzdeki günlerde yapılacak olan bilim parkının da müjdesini verdi. Türkiye’nin birçok yerinden Matematik Müzesini ziyaret eden birçok öğrenciden daha şanslı olduklarını ifade eden başkan Atabay  öğrencilere “ayağınıza gelen bu fırsatı en iyi şekilde kullanacağınıza inanıyor sizlere güveniyorum, geleceğimizin teminatı sizlersiniz” dedi.  Her gün bir başka okulda gerçekleşecek program 18 Mayıs 2017 Perşembe günü Selçuk Özsoy ortaokulunda sona erecektir.

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü