20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 04 Nisan 2017 13:30

VegFest Uzmanları Didimlilerle Buluşturacak.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

VegFest Uzmanları Didimlilerle Buluşturacak.

 

29-30 Nisan günü Didim Apollon tapınağı çevresinde oluşturulacak olan festival sokağında veganlık ve Vejetaryenlik ile ilgili bir dizi etkinlik yapılması planlanırken, geçtiğimi hafta Didim’deki ev kadınlarına ve  şeflere vegan menü hazırlamanın incelikleri ve çeşitli vegan-vejetaryen yemeklerden örnekler gösterilerek bu beslenme türlerinin felsefeleri de anlatıldığı VegFest Mutfak Atölyesi düzenlendi.

Belli bir disiplin içinde hazırlanması gereken menülerde özellikle et ve benzeri ürünlerin hazırlandığı ve kullanıldığı mutfak malzemelerin  Vegan-Vejetaryen menü hazırlamada kullanılmaması bu mutfak malzemesinin ayrı yerlerde  stoklanması bilgisi de paylaşıldı.

Önümüzdeki günlerde giderek artması beklenen bazı ünlü isimlerde tek tek belirlenmeye başladı.

Apollon tapınağı çevresinde oluşturlacak olan VegFest sokağında  belirlenecek alanlarında çeşitli Paneller düzenlenecek.  Paneller’de Didim’in tarihi dokusu içerisinde yapılmasından dolayı Didim’in tarihi anlatılırken diğer taraftan  beslenmede alternatif çeşitlerde  Didimlilere anlatılacak.

Bir çoğunu televizyonlardan tanıdığımız ve kendi alanlarında söz sahibi bazı basın mensupları ve doktorlar ile Vegan-Vejetaryen beslenmeyi kendisine hem yaşam tarzı hem de toplumsal sorumluluk gereği yapan isimlerde festivale katılacak.

 

Şu ana kadar katılması kesinleşen isimler den bazıları şöyle : Kanal D Haber'den Emin Çapa, Gazeteci Yazar Zülal Kalkandelen,  CNN Türk Haber'den Nevşin Mengü, Kalp ve Dahiliye Uzmanı Dr. Murat Kınıkoğlu,  İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Orhan Kural, Gastroenterolog Dr. Mutse Banzrdach, Ozan Terepi ve Beslenme Danışmanı Dr Nilgün Eröztürk, Uzman Psikolog Öykü Büyükder ile Beslenme Uzmanı Kevser Başkara ile Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü