18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 04 Nisan 2017 13:30

ÇİÇEĞİ BURNUNDA KAYMAKAM’IN ISRARI DÜNYA DEVİ YARATMIŞ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ÇİÇEĞİ BURNUNDA KAYMAKAM’IN ISRARI DÜNYA DEVİ YARATMIŞ

Didim Kaymakamı İskender Yönden, çiçeği  burnunda bir kaymakamken yaptığı girişimcilik ve öngörüsünün semeresini aldı.

Kaymakam Yönden,  geçtiğimiz günlerde Osmaniye Üniversitesi’nde  Fahri Doktora unvanı töreninde yaptığı konuşmada bölgeye yatırım yapmak için kendisini zorlayarak yatırım başlatan ve 11 yıl içinde Dünya devi  bir marka haline gelen Tosyalı holding başkanı Fuat Tosyalı’nın adından defalarca bahsetmesinden duyduğu memnuniyeti basın mensupları ile paylaştı.

Kaymakam İskender Yönden, Hürriyet Gazetesi, Sabah, Gazetesi ile Dünya Gazetesi ve Akşam Gazetesi gibi ulusal gazetelerin köşe yazarlarının ve Ekonomi yazarlarının  Fuat Tosyalı’nın Dünyanın en önemli fabrikasını kurarken Kaymakam Yönden’in ısrarı ile bölgeye dikkat çekildiğini ve ısrarından vazgeçmeyen Kaymakamın Toprakkale’deki  çevresel faktörleri de göz önüne alan  doğaya duyarlı  ‘0’ karbon ayak izi bırakacak bir tesisi ile bugüne gelindiğini anlattığını bölümleri paylaşmasından mutlu olduğunu, kıvanç duyduğunu belirti ve Didim’de de böyle bir kalıcı eser bırakmak beni son derece memnun eder dedi.

Kaymakam Yönden “ planlanması yapılan Turizm Serbest bölgesi gibi bir hayalim var aynı Osmaniye de olduğu gibi 15-20 personelle başlayan tesisin şimdi 1,7 milyar dolarla Türkiye ekonomisine artı değer katan bir tesis haline gelmesini umduğunu söyledi. Tosyalının açıklamalarında kendinden bahsetmesinin 11 yıl önce başlattığı bir girişimin hatırlanması ve törenin ardından kendisi arayan Osmaniyeliler ve Toprakkalelilerin kıymet bilen mesajlarından çok duygulandığını belirtti.

 

Tosyalı Holding Başkanı Tosyalı Fahri Doktora Töreninde; “2003-2007 yılları arasında Osmaniye’nin Toprakkale İlçesi’nde Kaymakam olan İskender Yönden, ısrarla bizi ilçeye yatırım yapmamız için davet etti. Açıkçası ilk başta hiç ilgilenmedim. Yönden’in telefonlarına çıkmayınca şirketimizin CEO’su Suat Korkmaz devreye girdi ve görüşmem konusunda ikna etti. İlk görüşmede Yöndem yatırım için ne kadar arsaya ihtiyacımız olduğunu sorunca, ‘200 dönüm’ dedim. Kısa sürede arsa tahsisi gerçekleşti ve biz Nisan 2008'de spiral boru fabrikası yatırımına başladık. Kaymakam Yönden’in ısrarıyla Osmaniye’ye ilk adımı attık. Kirlilik yaratacağımız şüphesiyle karşı çıkanlar oldu. Şu anda Osmaniye’deki yatırım alanımız 2 milyon metrekareyi buluyor. Kaymakam Yönden’in ısrarıyla Osmaniye’ye ilk adımı attık. Kirlilik yaratacağımız şüphesiyle karşı çıkanlar oldu. Şu anda Osmaniye’deki yatırım alanımız 2 milyon metrekareyi buluyor.” Demişti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü