20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 05 Nisan 2017 16:02

DİDİMLİLER CEVDET BAĞCA İLE HAYIR DEDİLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİMLİLER CEVDET BAĞCA İLE HAYIR DEDİLER

Didim Demokrasi Platformu  bileşenleri, Referandum kampanyasını yürütme şekli olarak karanlığa ve zulme karşı gülen ve eğlenen bir Türkiye umudu taşıdıkları gerekçesiyle önceki gün (4 Nisan 2017) Cevdet Bağca konseri ile eğlendiler.

Türkiye’nin Geleceği için Didim Hayır Diyor” bileşenlerinin davetiyle Sanatcı Cevdet Bağca’nın katıldığı   konser (4 Nisan 2017 Salı) Belediye Düğün Salonunda saat 20.00’de  başladı.

Eğitim Sen Didim Temsilcisi Turgay Elçi konser başlamadan önce yaptığı konuşmasına; “günlerdir  gece gündüz demeden sokak sokak gezip, güler yüzlü ve umudu yeşertecek bir ‘Hayır’ı örgütleyen Didim Demokrasi Platformu üyeleri hoş geldiniz” diyerek başladı.

“7 Haziran seçimlerinde  bu yana darbe üstüne darbe yapılıyor, 15 Temmuz’u Allah’ın bir lütfu gibi gören Akp Saray asıl darbeyi 20 Temmuz sabahı OHAL ilan ederek yaptı. Anayasalar en geniş mutabakata sahip “toplumsal sözleşme” karakteri taşırlar, halbuki bu referandumda Toplumsal sözleşme  kaygısı duymadan, kuvvetler ayrılığı nı tümden ortadan kaldıran, yetkiyi tek elde, tek partide toplayan, insan hak ve özgürlüklerini KHK’lar ile askıya alınmasının önünü açmaktadır, işte bu yüzden ‘hayır’ diyoruz” dedi.

Elçi konuşmasını Bizler bu saldırıları Didim’de orttya koyduğumuz pratikle  daha çok  yana gelerek, dayanışmayla, dirençle geri püskürteceğiz. 16 Nisan’da güçlü bir hayır ile güler yüzümüzle, umutla ve dayanışma ile  Laik, Demokratik bir Türkiye mücadelemizi büyüteceğiz” diyerek bitirdi.

Elçi’nin konuşmasının ardından Didim Demokrasi Platformu bileşenleri temsilcileri ve Didim Beleidye Başkanı Deniz Atabay anosn edilerek sahneye davet edildi, ardından konsere geçildi. Sanatçı Cevdet Bağca’nın  sevilen eserlerini seslendirdiği konser coşkuyla devam etti.

 

'Didim Hayır Diyor' bileşenlerinden Didim Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan; "Didim'de sürdürülen 'Hayır' kampanyasını güler yüzlü, gelecekteki aydınlık umudunu kaybetmemiş insanların kampanyası olarak düşünüyorum, karamsarlık ve baskı politikalarını örmeye çalışanlar ve halkı 17 Nisan sabahı karanlığa teslim etmek isteyenlere inat, eğlenmeye, halaylar, horonlar tepmeye, semahlar dönmeye devam edeceğiz.  Değerli Sanatçı Cevdet Bağca'yı  Didimliler biliyor ve tanıyor, senede en az iki sefer Didim'de çeşitli yerlerde sahne alır ve her sahnesi de eğlenceli ve coşkulu geçer, 4 Nisan Salı günü Saat 20,00'de tüm Didimlileri hem eğlenmeye hem de yüksek sesle Hayır demeye çağırıyorum" dedi.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü