19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 07 Nisan 2017 18:13

HAYIR DİYİP İŞİMİZİN BAŞINA DÖNMEK İSTİYORUZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAYIR DİYİP İŞİMİZİN BAŞINA DÖNMEK İSTİYORUZ

Didim Derneği  Anayasa değişikliğinin kişi ya da gurupların çıkarlarını gözeten bir içerik taşıdığı gerekçesiyle üyelerini Hayır demeye çağırdı.

Dernekten yapılan açıklamada “Bir toplum mutabakatı sözleşmesi olması gereken ve bir oldu bitti zihniyeti ile önümüze getirilen Anayasa Değişikliği, toplum ihtiyaçlarından uzak, bir grup veya kişinin çıkarlarını gözeten yapısı ile kabul edilemez niteliktedir.

Halkın temsil yeterliliğini zayıflatarak bütün yetkileri bir kişiye vermek zorunda bırakılacağımız bu Anayasa Değişikliğine “Hayır” diyoruz. Biz halk olarak seçecek de olsak tüm yetkileri bir kişiye bırakmak istemiyoruz. Böyle bir zorunluluğu kabul etmiyoruz.

Kuvvetler ayrılığını yok ederek demokrasinin olmazsa olmaz koşulu olan denetim mekanizmasını neredeyse tamamen ortadan kaldıracak olan bu Anayasa Değişikliğine, Didim Derneği olarak “Hayır” diyoruz.

Parlamenter Sistemin güçlendirilmediği, Kuvvetler Ayrılığının teminat altına alınmadığı, çağdaş, demokratik bir Anayasa olma özelliğinden uzak, adeta bir dikta rejimini tanımlayan bu Anayasa Değişikliğine “Hayır” diyoruz. “ denildi.

Derneğin açıklamasının son bölümünde ; “Her türlü gelişmenin kaynağında, ortak akıl ve güçlü denetim mekanizmalarının olduğunun bilinci ile bu Anayasa Değişikliğini değerlendirdiğimizde “Hayır” diyoruz.

Ülke sorunlarının tavan yaptığı böylesi bir dönemde, hiçbir çözüm önerisi getirmeyen bu referandumdan çıkıp, bir an önce işlerimizin başına dönmeyi umut ediyoruz. “

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü