18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 07 Nisan 2017 18:14

AK PARTİLİLER SALONU TERK ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AK PARTİLİLER SALONU TERK ETTİ

Didim Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci oturumunu dün saat 11’de belediye meclis salonunda yapılması kararı ile  belirlenmişti.

4 Gündem maddesinin görüşüleceği meclise  bazı be CHP’li belediye Meclis üyelerinin  belirlenen saatten  25 dakika geç gelen gelmesi üzerine ak Parti gurubu meclis salonunu terk etti.

Ancak hazırün cetveline imza attıkları için  salt çoğunluk sağlanmış sayıldığı için toplantıya devam edildi. İlk gündem maddesi, olan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 31.03.2017 tarihli “Mahalle Sınırları” konulu yazısının görüşülmesi maddesi Didim  Kadastro müdürlüğünün isteği üzerine Muğla ve aydın Büyükşehir Belediyeleri ile görüşerek tapu kayıtları esas olmak şartıyla bazı mahallelerin sınırları açılan yol  ve ana caddeler  ile sınırlandırılarak yeniden belirlendi. Bafa gölüne  olan sırın 5 km ye çıktığının tespit edildiği ve  Coğrafi değişikliklerin nüfus değişikliklerine her hangi bir etkisinin olmadı tespitinin ardından yapılan oylamada  komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

2. gündem maddesi ola ve yine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 31.03.2017 tarihli “Yeşiltepe sitesi ile ilgili yapılaşma şeklinin Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği kapsamında değerlendirilmesi” konulu yazısının komisyonda ret edilerek geri gönderilmesi oylaması da oy birliği ile kabul edildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 746 sayılı “945 ada 3,4,5 parselde imar planı değişikliği talebi” konulu yazısı zaman darlığı yüzünden komisyonda değerlendirilemediği için süre istendi, meclis bu süreyi de oy birliği ile kabul etti.

Nisan ayı birinci oturumunda Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Serada yetişen bazı fidanların ve elde edilen sabun ve yağ benzeri ürünlerin fiyat listelerinin belirlenmesi isteği ile ilgili Plan Bütçe Komisyonunun belirlediği fiyatlar, piyasada yapılan araştırmalar sonucunda belirlendiği, piyasada bazı fide ve fidanların suni gübreleme yoluyla yetiştirildiğini anca Didim Belediye Serasındaki bitkilerin tamamen doğal ve organik ortamda yetiştirildiği bu yetiştirme şekliyle de Türkiye’deki tek sera olduğundan bahsedilerek oylamaya sunuldu ve belirlenen fiyat listesi oy birliği ile kabul edildi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü