24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 08 Nisan 2017 16:08

KESK EYLEMLERİNE 17 NİSAN’A KADAR YASAK GELDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KESK EYLEMLERİNE 17 NİSAN’A KADAR YASAK GELDİ

Eğitim Sen Didim Şubesi adına bildiri dağıtımı valilik emriyle yasaklandı.

Didim Eğitim Sen temsilcisi Turgay Elçi konu ile ilgili olarak  sendika binasında  bir  basın açıklaması yaptı. Turgay Elçi; “ 6 Nisan günü güvenlik kuvvetlerine  Cumartesi Pazarında bildiri dağıtılacağı bilgisini verdikten sonra Cuma günü kendilerine bildiriyi dağıtamayacaklarını 17 nisan 2017 gününe kadar KESK’e bağlı sendikaların her türlü eylem ve etkinliğinin Valilik emriyle yasaklandığı bilgisinin kendilerine söylendiğini, bu tutumu kınadığını” belirtti.

Dağıtacakları bildirinin içeriğinin Anayasa değişikliği maddelerine Hayır  denilmesi gerektiğini anlatan bir içerikte olduğunu, kendisi de Kamu görevlisi olan Cumhurbaşkanının siyaset yapmak için yasa değiştirttiğini, ancak kendilerine yasak getirildiğini  belirten Elçi, Hayır denilmesinden korkuyorlar, 16 Nisan günü korktukları başlarına gelecek, ne kadar yasaklasalar da, ne kadar engelleseler de, yasal mücadelemizi sürdüreceğiz ve işimizi ve ekmeğimizi geri alacağız,  Hayır demeye devam edeceğiz” dedi.

Elçi’nin Açıklamasının ardından Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (SES) Didim Temsilisi Selçuk Altınok dağıtılması yasaklanan bildiriyi okudu.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü