18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 08 Nisan 2017 16:08

Birleşik Haziran Hareketi Mavi Dalga Çalışması Sürdürüyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Birleşik Haziran Hareketi Mavi Dalga Çalışması Sürdürüyor

Karanlıktan Kurtulmak İçin Son Hafta

Aydın Muğla ve Denizli’de yürütülen çalışmalarına Mavi Dalga adını veren Haziran Hareketi üyeleri; “Mavi dalga tam da ülkemizin ihtiyaç duyduğu huzur, neşe ve şenlik içinde yürütülecek bir kampanya. Halkımızdan çok güzel tepkiler alıyoruz. Asık suratlı, ayrıştırıcı, ötekileştirici ve kamplaştıran iktidara karşı, şenlik ve güler yüz içeren bir çalışmayı kendimize düstur edindik. Bağırmadan, ayrıştırmadan 16 Nisan sonrasında nasıl bir ülke istiyorsak, öyle bir çalışma yürüteceğiz. İktidarın bizlere unutturduğu güler yüzlü olmayı ve barış içinde, huzurlu bir yaşamı baharla birlikte kazanacağız" dediler.

BHH Didim Meclisi  sürdürdükleri Mavi Dalga Hayır çalışmalarını  “güler yüzlü, kimseye karşı olmayan, başkanlık siteminin antidemokratik uygulamalara çanak tutacak bir yönetim biçimi olduğunu belirterek, kimsenin bu kadar yetkiyle başkan olmasını istemiyoruz, yargı ve yürütmenin ve seçilecek milletvekillerinin tek kişi tarafından belirlenmesi hiçbir şekilde kabul edilebilecek bir şey değildir. Laik ve Demokratik parlamenter sistemin insanlar lehine geliştirilmesi talebimizi tekrar ediyoruz,. Referandum sürecinde yasaklar ve baskılarla devem eden Evetçi cephenin nelere evet dediklerini bilmediklerini tahmin ediyoruz ve referanduma götürülen 18 maddenin yaşama şekline ve rejimin değiştirilmesine yol açacağını yüksek sesle söylüyoruz” diye tarif ettiler. .

“sokaklarda, kahvehanelerde ve evlerde neden hayır dediğimizi göğsümüzü gere gere anlatıyoruz, “Evet” kampanyası tek kişiyi koruma kampanyasına döndüğü için biz isim vermiyoruz, babamızın oğlu da olsa bu kadar yetkiyle kimsenin başkan olmasını istemiyoruz” diyen . Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclis Didim’in mahallelerinde ‘Hayır’ çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Önceki gün Fevzipaşa mahallesinde başladıkları kampanya çalışmasını Akbük’te deniz kenarında son günlerin  moda hareketi olan insan bedeninden harflerle HAYIIIIIIR yazdılar.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü